Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hátrányt jelent, ha én kémia-b...

Hátrányt jelent, ha én kémia-biosz tagozatra járok, de franciatanár szeretnék lenni? Pontosan hogyan megy a tanárképzés menete?

Figyelt kérdés

Vicces ennyire előre belegondolni, ugyanis igazából még franciául sem tudok (de nagyon reménykedem, hogy menni fog, igazából érzem, hogy igen), mert csak idén jött be 2. nyelvként (10.-es vagyok), de eddig is nagyon közel állt a nyelv a szívemhez, még akkor is, ha nem nagyon ismerkedtem vele. Azt már korábban eldöntöttem, hogy tanár szeretnék lenni, de most jött egy villámcsapás, hogy basszus, mennyire jó lenne! Ne nézzetek hülyének, meg ne szóljatok le, vagy ilyesmi. Vagy tudjátok mit, szóljatok le, fontos mások őszinte véleménye!

Mit kell elkövetnem, hogy így kémia-biosz tagozaton is olyan tudást szerezzek meg, amitől aztán esélyem lesz bekerülni adott egyetemre/főiskolára, ahol franciatanár lehetek? Egyáltalán hogy megy az ilyesmi, milyen iskolába kell ehhez felvételizni, és ott hogy lesz az emberből tanár?

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


2012. szept. 7. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy hülye, ilyen korban normális, hgy még nem tudod, mi akarsz lenni. Tanársághoz el kell végezned a romanisztika BA-t francia szakirányon, fel kell venned mellé egy másik tanárképes szakot minorként, plusz el kell végezned pár pszichós tárgyat, utána el kell végezned a franciatanár MA-t és kész.

A BA-hoz elég jól meg kéne tanulnod franciául az érettségiig, de sztem menni fog.

2012. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van még 2 éved az érettségiig, ha tényleg nagyon szeretnéd akkor különtanárral és/vagy nyelvtanfolyammal felkészülhetsz az emelt francia érettségire.

Én régen infó tagozatos suliba jártam, most viszont nyelvi tagozatos gimibe járok, úgyhogy nincs túl sok összefüggés. Nálunk van olyan az osztályban, aki meg biosz - kémia irányba fog menni jövőre :P

2012. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!