Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Semmelweis ÁOK vagy az...

A Semmelweis ÁOK vagy az Universität Wien orvosi kara a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik helyen jobb az oktatás, hol jobb felszereltség, hol jobbak oktatók, hol jobbak a gyakorlati helyek? Melyik egyetemen végezve szerezhet az ember nagyobb tudást és tapasztalatot?

2012. szept. 29. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy erre bárki is objektíven tudna válaszolni, mivel a' ember általában csak egy orvosi egyetemre jár életében:) Én most lettem elsőéves a Semin, és nagyon tetszik. Meglepően színvonalas az oktatás. Mármint nekem, mivel nem ehhez szoktam:) A gyakorlatvezetőinkkel irtó nagy mázlink van, baromi jól leadják az anyagot, nagyon jól magyaráznak. az előadások meg... hát, valamelyik jobb, valamelyik kevésbé, de én az elmélettel úgy vagyok, hogy max. megtanulom magamtól.

Mi az első két év nagy részét az EOK-ban töltjük, ami nemrég épült. A fizika, kémia, biostatisztika órák itt vannak. Ez egy nagyon szép, hangulatos, jól felszerelt komplexum, imádok idejárni:) A NET-ről nem tudnék sokat mondani, mivel itt ritkán vagyunk. Az anatómiai intézetet meg imádom. Igaz, mi nem a felújított részében vagyunk anat. gyakorlaton, de nekem épp az "ódivatúsága" adja a feelingjét, ráadásul mi kaptuk a raktártermet (ahol a szerveket tárolják), ez külön jó dolog:) Szóval eddig nem tudnék róla rosszat mondani. A tanárok tényleg nagyon korrektek, és szerintem nagy részük nagyon jól adja le az anyagot.

Viszont én a helyedben, ha jó agy németből, és van egy kis tejbe aprítani valód, én mindenképpen Bécsbe mennék. Ha ennek a két kritériumnak megfelelnék, nem írtam volna alá a hallgatói szerződést. A vége úgyis az lesz, hogy kimegyek, mivel a rezidensképzéshez szükséges szerződés tutira nem fogom aláírni, így mindenképp ki fogok menni (már ha sikerül lediplomáznom:). aztán hogy hazajövök-e, vagy nem, azt majd meglátjuk.

2012. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... és sok sikert az egyetemhez :)
2012. szept. 30. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A bécsi egyetem az ingyen van?
2013. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jobb a bécsi uni
2013. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A magyar orvosik nagyon jók
2016. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Az SE szar, a Szegedi sokkal jobb.
2018. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bécsit nem tudom.

A SOTE első 3 éve erős, maradék 3 siralmasan gyenge.

Ha időben belátod, hogy lósz*rt nem ér a gyakorlati képzés, így hajlandó vagy időt szánni arra h magadat képezd a szabadidődben (ami az általános orvoslást illeti) + bejársz egy téged érdeklő szakterületet űző (lehetőleg magasan kvalifikált, uptodate) orvos mellé/osztályra,hogy tanulj, akkor jó orvos leszel.

Segédápolónak/mentőtiszt III-nak sem árt elmenni (utóbbit csak akkor, ha a sürgősségi ellátás/aneszt-ITO érdekel), mert rengeteg gyakorlati tudást lehet elsajátítani (nem úgy a graduális oktatásban).

Ha emellé még nyelvet is tanulsz/jól beszélsz, akkor nemzetközileg is meg fogod állni a helyed.

Ha úgy állsz hozzá, hogy neked bőven elég az, amit az egyetem órarend szerint ad, akkor nagyon kevés tudással fogsz indulni rezidensként, és nem vagyok benne biztos, hogy ezt a hátrányt be lehet hozni később (amennyiben valaki sokra akarja vinni az adott szakterületen).


Persze ha elméleti területen szeretnél elhelyezkedbi, az kicsit más. Ott ugye kiválasztod a szimpatikus szakterületet és intézetet + egy mentort, és nyomod ezerrel a kutatást. De a lébyegen ez sem változtat: szabadidődből fogsz áldozni rá.

2018. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!