Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fősulira járok egy 2...

Most fősulira járok egy 2 éves szakra, de sajna csúsztam 1 évet az egyik tantárgyból,2. év végén h. lesznek a vizsgák, letudok a többiből ettől függetlenűl vizsgázni ?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy egy évnyi felsőoktatási pályafutás után sem vagy tisztában a kreditrendszerrel... No, mindegy, nem kritizálni szeretnélek, inkább segíteni.

Meg kell nézni, hogy arra a tárgyra, ami nem sikerült, épül-e valami. Ha nem épül rá semmi, akkor nincs gond: a következő alkalommal, amikor ez lehetséges, felveszed újra, bejársz és vizsgázol, mintha mi sem történt volna. Ha épülnek rá tárgyak, akkor azokat nem tudod felvenni, amíg ezt nem teljesíted. Tehát ugyanúgy felveszed az elbukott tárgyat, mint az első esetben, le is vizsgázol belőle, de a ráépülő tárgyakat majd csak akkor tudod felvenni, ha megvan a tárgy kreditje, vagyis leghamarabb a következő félévben (már ha kiírják keresztfélévben).

2009. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

de nekem nem az vt. a kérdésem h mit és han.tok felvenni,tisztába vagyok azzal,h mivel nem sikerűlt ebből a tantárgyból a vizsgám,köv év elején tudom csak felvenni,és érthető h. ettől a többi tantárgyat gond nélkül folytathatom,csak ebből csúszok 1 évet.

kérdésem: 2.év végén ,amikor a záróvizsgák vannak,az,h. csúszok 1évet ebből, a többi t.tárgyból való vizsgázást ugye nem bejolyásolja? Vizsgázhatok ettől függetlenül a többi tt.-ból?

2009. aug. 4. 16:36
 3/3 A kérdező kommentje:

mind1ik tt.-ból 2. év végén végzek

abból az 1-bő pedig 3.év végén

2009. aug. 4. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!