Melyik egyetemnek van a legjobb TTK -ja?

Figyelt kérdés

Elsősorban a matematika szak érdekel olyan szempontból, hogy hol a legszínvonalasabb és gyakorlatiasabb az oktatás, hol a legnormálisabbak a tanárok.

A SZTEről hallottam jókat, az ELTÉben nem vagyok teljesen biztos, hogy nem csak a neve miatt népszerű.

Borsodban élek így a legcélszerűbb választás DE vagy az EKF lenne. Szerintetek melyik a legjobb?



2012. okt. 3. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
SZTE :P
2012. okt. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

A két legjobbnak az ELTEt és a SZTE-t tartják, ez az a kettő TTK, amiket nemzetközi rangsorokban jegyeznek.

Matek szak szempontjából az ELTE valamivel elismertebb (nemzetközi rangsorokat, besorolásokat tekintve, nemzetközi meg hazai diákversenyeken általában az ELTE jobban szerepel), színvonal szempontjából nem tudom összehasonlítani a kettőt (soha nem jártam a SZTE-re, szóval nincs személyes élményem), én a saját tapasztalataim alapján az ELTEt jónak tartom.

Meg a SZTE Bolyai intézetének honlapját nézegetve én nem találtam az ELTE Operációkutatási Tanszékének és Számítógéptudományi Tanszékének megfelelő tanszéket, amik az ELTEn azért elég jók (hogy mást ne mondjak, pl. Lovász, de rajta kívül is), és ami ezek szerint nem nagyon van Szegeden.


Talán azt is előnyként lehet elsütni az ELTE mellett, hogy az Pesten van, szóval jobban középpontban, ami azért jól tud jönni, itt van a Rényi Matek intézet, a Sztaki, ha jön nevesebb külföldi vendég, az Pesten valószínúleg fog előadást tartani, több a konferencia, a szomszédban van az Infopark, ahol utána lehet dolgozni, és esetleg már egyetem alatt csinálni velük projekteket, a másik oldalon ott van a BME, szóval ha az ELTE nem jön be, akkor még mindig ét lehet jelentkezni a szomszédba vagy az MSc-re odamenni.

Szóval ha már költözik az ember, akkor lehet, hogy megéri Pestre menni, Borsodtól nincs is messzebb, mint Szeged.

2012. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 6. 23:35
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
ELTE! (Az előző hozászóló érvei teljesen helytállóak)
2012. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
ELTE akadémiai képzést nyújt, az országban egyedülállóan
2012. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
álmodik a nyomor:D
2012. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt mire fel írtad, kedves utolsó?

Amúgy köszi a véleményeket. Megerősítettek benne, hogy az ELTE lenne a legjobb döntés, de Debrecen mellett fogok dönteni, ott ugyanis van gazdasági és pénzügyi matek specializáció, ami engem a későbbiekben érdekel. És utána meg mehetek még az ELTÉre mesterképzésre:)

2012. okt. 12. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Erre a bődületes baromságra írtam, hogy "az ELTE akadémiai képzést nyújt stb stb" :D Az tény, hogy a legjobb TTIK az SZTE-n van, ez nem kérdés, de a 2. válaszoló korrektul leírta az ő oldalát, nem kezdett el így feleslegesen pocskondiázni meg felvágni, hogy a "hű de nagy eltére jár", mintha az olyan nagy dolog lenne
2012. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen az ELTE-nek van a legjobb TTK-ja, ÁJK-ja, IK-ja, stb...Nem véletlenül ez a legjobb egyetem az országban.
2012. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
És nem véletlenül nem az a legjobb egyetem, de álmodozz csak nyomoronc:D
2012. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!