Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi lenne a legjobb...

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás tovább tanulás terén?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, jelenleg egy 8 évfolyamos gimnázium 10. osztályába járok. Nem rég tettem egy sikeres középfokú angol nyelvvizsgát, ezt követően pedig németből szeretnék. :) Nagyon érdekelnek az idegen nyelvek, ezek mellett még mást is szívesen megtanulnék, nyitott vagyok a világra, látom ezeknek a fontosságát. Szeretek utazni. Valamint reálos beállítottságú vagyok, matek tagozatra járok, illetve még fizika órákat vettem fel plusz óraszámba. Az évvégi átlagom 4,6 körül szokott lenni. A történelem nem az erősségem, persze azért azt is szívesen olvasom el. :)

Tovább tanulás terén sajnos nem igazán tud a családom segíteni. :( Nincs ötletük, ők nem tanultak tovább, de én viszont szeretnék. Ezért szeretnék most ismeretekkel bővülni, merre, milyen lehetőségek vannak?! Leginkább a külföld érdekel, egyetemet, főiskolát is Ausztriában, Németországban néztem, de sajnos azt hallottam, ott nagyon drága a szállás, ellátás, egyéb...

Magyarországon pedig pontosabban milyen 'ágak' vannak? :)

Most már ideje lenne eldöntenem, hogy melyik tantárgyakból teszek emelt érettségit, ezért is fontos ezek tudnom. :)

Minden, ami a továbbtanulással kapcsolatos nagyon érdekel! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. okt. 5. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

minek kéne eldöntened most? én 12. év elején nem tudtam h hova akarok jelentkezni, és érdekes mód, februárra már volt konkrét célom (ami sikerült is).

szval nyugi, még bőven van időd. csak továbbra is legyen jó az átlagod.

2012. okt. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. :D

Kíváncsi vagyok mik jöhetnek szóba...

Építész mérnökre gondoltam (mert a rajzot is nagyon szeretem), de nem tudom... Az a gondom, hogy nem vagyok tisztában mik közül lehet választani.. :D

2012. okt. 5. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

regisztrálj felvi.hu-n, ott lehet ilyen teszteket kitölteni (Érdeklődésvizsgálati kérdéssor). mondjuk nem mindenkinél ad ki reális eredményt, de egy próbát megér:D

esetleg majd menj el pályaválasztási tanácsadóhoz.

2012. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

bár nekem is 77%ban hasznos válaszaim vannak, de nem az előző vagyok :D


szal én is megcsináltam a felvi.hu-s tesztek és anno nekem bejött, ugyanúgy ahogy ez a 94 kérdéses teszt eredménye is kb 95%ban illik rám: [link]

2012. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!