Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok? Mennyire ésszerű?

Mit ajánlotok? Mennyire ésszerű?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki.

Jelenleg 8.osztályos 4,6-4,7-es átlaggal rendelkező 14 éves lány vagyok.

Jövő beli terveim katasztrofálisan nincsenek.. :O

Ami már régóta kavarog a fejemben: Állatorvosi.

A gyakorlatom megvan.. a ló betegségeket automatice felismerem..saját lovam van..oltásokat, injekciókat beadom.. a kosz és a vér nem hat meg..


Szóval.. jelenleg Dunapatajon tanulok. A szüleim nem engedik hogy messzire menjek tanulni ezért a Kalocsai iskolák közül kell választanom. (Dózsa, Kossuth vagy Szent István.. ) Melyiket ajánljátok?


Ha tovább mennék akkor egyértelműen Budapest állatorvosi egyetem..de oda meg be kéne jutnom az államilag támogatottba mert fél milla egy fél évre +kolesz és utázas.. nem kis pénzecske.. :S


~Összefoglalva: Dunapatajról elmegyek -->(valószínűleg) Kossuthba--> Bp.


Mi erről a véleményetek?

Mennyire tudnék elhelyezkedni?

Én ezt a 4,7-et kisujjból rázom ki.. a lecke íráson kívűl nem tanulok itthon semmit.


És még egy kérdés:

Milyen tárgyakra kéne ebben az esetben rágyúrnom?



2012. okt. 10. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Iskolákat nem ismerem, de az állatorvosit ne add fel!
2012. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biológiára,kémiára és fizikára elég erősen.
2012. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Általánosban én is kisujjból ráztam ki mindent, az erős gimiben már nehezebb volt, egyetemen meg még inkább, úgyhogy csak annyi, hogy azért ne bízd el magad:) Amúgy biológia, fizika, kémia, és végül matematika sem árt, akkor könnyebb lesz megérteni a többi tárgyat. Legalábbis szerintem. Az általad felsorolt gimiket nem ismerem, de jobb az erősebbet választani. Jó, akkor lehet, hogy nem kisujjból rázod ki a jeles átlagot, de legalább normálisan megtanulod amiket kell. Biológiából, és kémiából legyél kiváló, mert ahhoz hogy egyáltalán szóba álljanak veled ebből a kettőből emelt szintű érettségi vizsgát kell tenned az oktatásról szóló jogszabályok jelen állása szerint. Ha mindkettőt tudod emelt szinten 90%-osra teljesíteni, plussz még esetleg csinálsz egy nyelvvizsgát, akkor mondhatni 100% hogy bekerülsz. (80%-nál is van azért esély, de miért ne törekednél a maximumra:)) vagy OKTV-zhetsz is valamelyikből, az is rengeteg plussz pontot jelenthet. De ez nem kis feladat, azt gondolom sejted. Nem fog menni kisujjból:) Ügyes legyél:)
2012. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Még alakulhatnak az elképzeléseid. Midenesetre, ha "régóta kavarog" benned az állatorvos gondolata, az jelent valamit. :) Úgy kéne választani gimit, hogy melyikről tudod, hogy jó ott a kémia-biosz oktatás, illetve maga a hangulata is fontos: hol jobb a közösség? Hidd el, rengeteget jelent, kik közé jársz majd 4 évig. Egyébként a fakultációig van 2 éved. Addig vagy megerősödsz az elhatározásodban, vagy rájössz, hogy "hoppá, ez mégsem én vagyok!" és kitalálod hogy mi más lennél szívesen...

Amúgy tök szuper, hogy van lovad!! Én ezért nagyon irigyellek, mivel annyira szeretem őket, csak belvárosban lakok, ahol nem tarthatsz állatot tartani a garázsban. :D


Szóval elhiszem, ha a pacid miatt állatorvosi vágyaid vannak. És igen, ez teljesen ésszerű. Hajrá!:)

2012. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az állatorvosira járok,és komolyan az évfolyam 98%-ának lova van,és mindenki nagyállatorvos akar kb lenni.szóval én a helyedben nem építenék csak arra,hogy majd lovakkal fogsz foglalkozni.(igaz ezt nem írtad,de gondolom,ha nem akkor javíts ki)

Ne bízd el magad,mert úgy a legkönnyebb orra bukni.általánosban mindenki a kisujjából rázott ki mindent.én pl végig kitűnő voltam.erős gimibe jártam,ahol ez semmit se számított,hajtani kellett.89,és 87%-os biosszal,és kémiával,illetve két nyelvvizsgával kerültem be.jövőtől már kötelező a két emelt érettségi ezekből a tárgyakból.ha jól sejtem bioszotok,kémiátok még nincs is,nem?azokból végig pengének kell lenned,nagyon kell értened mindent.azt nem fogod tanulás nélkül kirázni a kisujjadból...

2012. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ja és azt hozzá tenném,hogy az egyetem nem sétagalopp.
2012. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ja és még annyit,hogy a tandíj az önköltséges képzésen félévente 1 millió forint,vagyis évente 2 millió.
2012. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok csak nagy állatokkal foglalkozni. :)

Bioszból és kémiából is 5-ös vagyok. (:

Az olyan tárgyak mint: ének, technika viszik lee az átlagom.. :S

2012. okt. 13. 11:58
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez viszont jó. :)

viszont azt majd el kell döntened,hogy nagy,vagy kis állatokkal szeretnél-e foglalkozni.lehet szakosodni még egzotikusokra is (ezekkel fogok pl én is foglalkozni),Ők a nyúl,tengerimalac,vadászgörény,stb,illetve hüllőkre,meg még kismillió félére lehet.lehetsz akár kutató is!

ha természettudományos tárgyakból jó vagy,az nagyon jó!matekból,nyelvekből sem árt.mondjuk nekem nem a matek az erősségem...mindig 3-4-es voltam belőle,de sajnos a kémiához elengedhetetlen..:/

az egyetemen még inkább!

de az nagyon sokat számít,hogy bioszból volt egy csodálatos magántanárom,és így nagyon sok mindent tudok,amit veszünk biológián.

de egyenlőre Neked még elég,ha ötös vagy kémiából,bioszból,és minél több mindenből.sok sikert hozzá :)

remélem nem fogod meggondolni Magad,ez egy nagyon szép hivatás,szerintem a legszebb!

2012. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Úgy legyen!:)

Én a nyelvekkel vagyok problémában.. :// (4es)

2012. okt. 14. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!