Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az okj és a felsőfokú...

Mi az okj és a felsőfokú szakképzés között a különbség?

Figyelt kérdés

Bennem felmerült, hogy talán az, hogy az okj szakközép iskolákban van, a felsőfokú szakképzés meg főiskolákon, illetve egyetemeken.

Most vagyok végzős és alkalmazott grafikus szeretnék lenni, pontosabban felmerült, ám én reklámtervező grafikusként hallottam a szakmáról. A felvin csak az alkalmazott grafikusról találtam infót és most bekavarodtam az okj-vel és a felsőfokú szakképzéssel kapcsolatban. Lécci aki tud segítsen. =( Köszönöm előre is.



2012. okt. 11. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy képlékeny téma. Valószínűleg 2013 szeptemberére megváltoztatják a rendszert. Ami jelenleg biztos, hogy az OKJ képzések lehetnek alap, közép és felsőfokúak. Főiskolákon általában felsőfokút oktatnak. De ne kizárt, hogy más intézményekben is lehet tanulni.

A reklámtervező grafikus szerintem a munkakör megnevezése, nem pedig az elvégzett szaké.

Érdemes lenne szétnézned itt: [link]

Megtalálod, hogy jelenleg milyen OKJ-s képzések vannak.

2012. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az is biztosnak látszik, hogy felsőfokú szakképzés már csak felsőoktatási intézményekben lesz indítható, így ezek az új (2012-es) Országos Képzési Jegyzékből ki is kerültek.


A jelenlegi OKJ-ban már csak a "Grafikus" nevű szakképesítés szerepel (száma: 54 211 04).


Ajánlott oldalak a témában:

www.okjnet.hu

www.nive.hu/Downloads/Szakkepzesi_dokumentumok/OKJ/DL.php?f=OKJ_150_2012_VII_6_Korm_rend.xls

2012. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!