Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a legjobb szakma...

Melyik lenne a legjobb szakma nekem?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álok, és minél közelebb a jelentkezés, annál bizonytalanabb leszek. Idén matekra dolgozok rá nagyon, mert abból szeretnék majd emelt szintű érettségit csinálni.

Ebből adódik, hogy műszaki pálya bejöhet(villamos/gépészmérnök vagy építész), de ott van még a köztisztviselői (katona vagy rendőr)ágazat is. Olyan munkát szeretnék amiben van kihívás, de azt elismerik mint anyagiakban, mint elismeréssel. Kutatással szívesen foglalkoznék, de úgy hallottam, hogy kutatócsoportokba nehéz bekerülni, ha pedig nem ott dolgozik egy természet tudományos szakot végzett, akkor nehezen tud megélni. Várom mindenki értelmes hozzászólását. Köszönöm



2012. okt. 20. 17:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk még a molekuláris bionika is szóba jött
2012. okt. 20. 18:08
 2/4 anonim ***** válasza:

a villamos/gépészmérnök és építészben csak akkor gondolkodj ha a fizika is megy, illetve vannak ilyen rajzolós cuccok is ezeken, de főleg az építésznél

katona meg rendőrnél ugye a fizikai erőnlét szükséges nagyon

de ha e 2 csoportot összemosod akkor van egy olyan alapképzés,h had- és biztonságtechnikai mérnök

2012. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fizika is megy azzal sincs akkora gáz, abból is emeltezni készülök, amatőr testépítő lévén az erőnlétemmel sem lehet nagy baj. Had- és biztonságtechnikai mérnökről azt olvastam, hogy nem igazán van rá kereslet.
2012. okt. 20. 21:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenre nyitott vagyok, természettudományos tárgyakból jól állok, de érdekelnek a humán tárgyak is, csak ezekből nem vagyok olyan magas szinten.
2012. okt. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!