Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttképzés (önköltséges)...

Felnőttképzés (önköltséges) elvégzése után is ingyenes egy iskolarendszerű képzés elvégzése?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségiztem. Szeretnék elvégezni egy felnőttképzést önköltséges formában, utána pedig egy államilag támogatott képzésre szeretnék jelentkezni.


A felnőttképzés elvégzésével elveszíteném ezt az "első képzés ingyenes (államilag támogatott)" jogomat, vagy a felnőttképzés után még belevághatok?


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. okt. 27. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nappali, iskolarendszerű OKJ 23 (vagy 22?) éves korig ingyenes, ha még nem szereztél ilyen formában szakképesítést. De miért akarnál előbb önköltséges képzésre járni és csak később ingyenesre? Ha jól értem, OKJ-ról beszélsz...
2012. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az összes államilag támogatott képzés már szeptemberben elindult, így jövő szeptemberig nem tudnék mit kezdeni magammal. Ezért előbb elvégezném a felnőttképzést (nyáron már vizsgáznék is), aztán szeptembertől mennék államilag támogatottra.


Illetve anyagilag is jobban jönnék ki a dologból, mert amit most el szeretnék kezdeni képzés az 70.000 Ft, amit államilag támogatottan szeretnék elvégezni az pedig 150.000 Ft lenne.

2012. okt. 27. 17:58
 3/3 anonim válasza:
nappalin igen ingyenes lesz az első szakmád, ha nem tanultál iskolarendszerben, bár amiről írsz sztem felnőtt esti iskolarendszerű képzés, így már ott ki is lövöd...
2012. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!