Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a jogászképzés jövő évtől...

Ha a jogászképzés jövő évtől kezdve csak fizetős formában indul, akkor mennyi lesz vajon a ponthatár?

Figyelt kérdés

Felmerül ez az ésszerű kérdés, hogy ha teljesen mindegy, hogy hány pontot érek, mindenképpen fizetnem kell... akkor hogyan húzzák meg a ponthatárt?

Én szerintem ez esetben nem lesznek magas ponthatárok.



2012. nov. 16. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem ésszerű kérdés, mert senki nem tudja rá a választ. Evidens, hogy kevésbé vonzó általában egy fizetős szak, mint egy nem fizetős, de pontosan senki nem tudja ezt. Mindez attól függ, mennyit ér még így az embereknek a jogász végzettség.
2012. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tavaly sem volt magas. Még az ELTE-re sem. (350)
2012. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És a tandíj is olcsóbb lesz.

Ha többfelé oszlik el a fizetési kötelesség, nyilván kevesebb lesz majd. De nálunk semmi sem logika szerint megy..

2012. nov. 16. 23:49
 4/11 anonim ***** válasza:
A jogászképzésen eddig sem volt kimagasló a tandíj, de nem is hiszem, hogy csökkenne. Hiszen a kevesebb állami hely, kevesebb állami támogatást jelent, amit pótolni kell. Vagyis jó eséllyel marad ugyanannyi, legfeljebb az inflációval nő.
2012. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre szeretnél menni?
2012. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ELTE mindenképpen :) Miért kérdezed? Mindenhol megszűnik a támogatás.
2012. nov. 17. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok első éves jogon. Fizetősre vettek fel,így az ELTE helyett lett Debrecen,közelebb is van hozzám meg itt 185 egy félév az ELTE-n 200 felett van bőven. Engem kiakasztott hogy 240 volt a ponthatár fizetősön,kivéve az ELTE-t meg a Pázmányt. Oké hogy fizetős..de 240 pontot a leghülyébb gyerek is összeszed..azért ez csak jogász képzés...rengeteg olyan csoporttársam van akik be se járnak semmire,csak gyakra mert ott van katalógus..az ilyen ember minek megy jogra,sőt egyetemre?! Szerintem a 350 ideális lenne mindenhol..ha 350 nem is de 300 minimum.
2012. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális az, ha valaki nem jár be jogon órákra, ugyanis az előadó tanár gyakorlatilag a könyvet mondja el, semmi többet. Bizonyított tény egyébként, hogy egy ember 20 percet képes megtanulni az elhangzottakból, tehát ülhet ott reggeltől-estig, de hogy felesleges az is biztos, és ahogy előbb említettem, ha jogra járnék, én sem járnék be órákra, mert már az is hasznosabb, ha otthon tanulnám a könyvet.
2012. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de 240 pontot a leghülyébb gyerek is összeszed..azért ez csak jogász képzés...rengeteg olyan csoporttársam van akik be se járnak semmire,csak gyakra mert ott van katalógus..az ilyen ember minek megy jogra,sőt egyetemre?! Szerintem a 350 ideális lenne mindenhol..ha 350 nem is de 300 minimum."


- Azért alacsony a ponthatár, mert alacsony ponttal és kevesen jelentkeznek. Fel lehetne tolni 350-re, de 1. akkor az volna felháborító, egy fizetősre miért kell annyi pont 2. senkit nem vennének fel szinte, vagy legalábbis biztosan nem annyit, hogy a szak el tudjon indulni 3. a jogra úgysem bejutni nehéz, hanem bentmaradni.

2012. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is nevetségesnek tartom egyes helyeken a ponthatárokat. Függetlenül attól, hogy fizetős vagy állami.
2012. nov. 17. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!