Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE TTK fizika szakja?

Milyen az ELTE TTK fizika szakja?

Figyelt kérdés
Részletekre lennék kíváncsi az ELTE fizika szakjával kapcsolatban. Mennyire nehéz? Milyen magasak a követelmények? Ott is zajlik a BME-n megszokott direkt szívatás?

2012. nov. 23. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Mint minden nívós egyetemen/főiskolán, itt is magas az oktatás színvonala, magasak a követelmények, nehéznek nehéz, de nem teljesíthetetlen persze.

Ha fizikával szeretnél továbbtanulni, akkor mindenképp az ELTE-re menj.

2012. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás az ELTE TTK-n magas színvonalú, erről biztosítalak. A bukottak szokták az ellenkezőjét hangoztatni, ugyanis e színvonal mellé magas követelmények társulnak. Ezek teljesíthetők, amennyiben:

okos vagy, penge matekból és valóban elhivatott, érdeklődő

+

megvan a kellő szorgalmad, hogy az egyetem kívül gyakorolj napi néhány órát.

Persze kezdetben kibuktatják, akik nem oda valók avagy nem elég szorgalmasak, úgyhogy törekedni kell a minél több hozott tudásra a középsuliból, főként matekból, hiszen mi lenne alkalmasabb a buktatásra...

Az előbbiek konkrétan a fizikára is vonatkoznak; emellett fizika szakon belül brengeteg az opció, részecskefizikus, környezetfizikus, alkalmazott fizikus, fizikatanár stb-stb. Nem mellesleg az oktatóknak szintén megvan a presztízsük, nem kevésnek világszinten is. Nekem legalábbis matekosként egy élmény volt Lovász László előadásain hallgatni :)

2012. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 glatt válasza:

Hali!


Gondoltam, írok, hátha valaki idetéved ilyentájt felvis

szezonban.

Attól függ, hogy a tanulás melyik részét tekintjük nehéznek az ELTE fizika

szakon. A tananyag teljesen alapozó, de ez nem az ELTE

sajátossága. Régi, bevált ismereteket közölnek,

max. a középiskolához képest újdonság. Azt hiszem, sokan

azért tekintik nehéznek ezt a fapados matematikát,

mert néhány tanár ott kritikán aluli teljesítményt nyújt,

tehát ő a hibás. Más tanárok viszont nagyon jól

oktatnak. Tényleg jól, tudok is példát mondani, kinél

érdemes Kalkulust hallgatni/gyakra járni: Dr. Farkas Bálint. Zsigerből jó matematikus, és jóindulatú is.

Maximum azzal lesz gondod, hogy száguld a gondolatmenetben, de ha belekérdezel, mindent elmond.

2003 óta (én 2011-ben kezdtem) azért sok mindenben

könnyebb lett a tananyag a bolognai átállás miatt,

esetenként viszont többet kell kevesebb idő alatt

megtanulni, de ez az egész felsőoktatásra igaz.


Direkt szivatás? Az az, amikor elvárják a tudást

tőled? Hát ez annyira nem jellemző az ELTE-re.

(BME-n és ELTE-n is tanultam.)


Szóval nem magasak a követelmények. Ha enyhébb fokozatra

van szükséged, az első félévi kritériumdolgozatod

értékelése alapján könnyebb csoportba osztanak.

2014. jan. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!