Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulási teljesítményt...

Milyen tanulási teljesítményt elősegítő módszerek léteznek?

Figyelt kérdés

Remélem, ez a kérdés még megállja a helyét ebben a témában...

Két hét mulva államvizsgázom, és úgy érzem az előttem álló tananyag elsajátítása csak "segítséggel" valósulhat meg. Az érdekelne, hogy milyen alteres módszerek vannak, amelyek segítik ez irányú problémám megoldását. Csokoládé és édesség eg.ügyi okok miatt zárva


2008. máj. 27. 15:37
 1/5 anonim válasza:
Hali! Én annak idején érettséginél alkalmaztam hogy felmondtam diktafonra tételeket, minden napra másikat (egy egész kazettányit, jójó, akkoriban ez volt a legmodernebb.. :D ), és másnap ezt hallgattam egész nap (napszámban melóztam, nem kellett beszélgetnem senkivel). Nekem nagyon bevált, 2 hét alatt megtanultam az összes tételt. Mellette fél mázsa szőlőcukor elfogyott. De amúgy asszem a magne b6 is jó e célból. Illetve gyógynövényboltokban nézz utána, vannak gyógynövény alapú agyserkentő tabletták, teák, ártalmatlanok de jók. :)
2008. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok kávé és tanulás hajnalig, már ha bírod. Vizsgaidőszakban nekem ez segít, de fontos, hogy ne görcsölj rá a témára, mert az többet árt, mint használ. Tételek összekukázása Wikipédiáról, vagy tuti kidolgozott tételek beszerzése ismerősöktől ajánlott. :) Én már két szigorlaton mentem át a Wikipédiás tudásommal...
2008. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elobb kerdezted volna akkor en ,az Agykontroll tanfolyam elvegzeset javasolom, de igy mar nem fer bele az idodbe. Nagyon sokat segitett volna a tananyag gyors elsajatitasaban, esetleg ha van "agykontrollos " ismerosod,tole kerj segitseget,mert igy nagyon hosszadalmas lenne elmagyarazni.

Nem javaslom a gyogyszerek szedeset, mert attol a legvaratlanabb pillanatban leblokkolhatsz.

Kivanom,hogy minden vizsgad sikeruljon!!!!!!!!

Meg valamit: Egyszer sem ejtsd ki a szadon, es ne is gondolj ra,hogy nem fogom megcsinalni,mert negativan beprogramozod ezt az agyadba.

Amikor eppen nem tanulsz,ismetelgesd magadban,hogy kepes vagy ra es minden vizsgad sikerulni fog!(Ez sokat segit) Fel a fejjel es sok szerencset.

2008. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy minden szót megérts. Ha valamit nem értesz, hiába mész tovább, a fejed leragad annál a szónál.


Aztán fontos, hogy ne haladj túl gyorsan, és az hogy mi a túl gyors haladás, függ attól, hogy mennyire érted a fogalmakat.


Végül pedig ha valamit nehezen érthetőnek tartasz, végy elő egy csomó kis kacatot, tollat, radírt, kupakot, gémkapcsot, akármit, és mintha bábuznál, játszd el velük azt a dolgot. "Ez a kupak itt Napóleon. Ez a radír itt Waterloo. Napóleon (a kupak) Waterloo-nál (a radírnál) így meg úgy..." Ez tökhülyén hangzik, de ha arra gondolsz, hogy hogyan tanulsz meg jobban valamit, ábrával vagy csak szóban, vagy mondjuk egy szoftver használatát: ha elmondják vagy ha közben kezed az egéren és csinálod is, akkor talán már érted miért jó ez.


Bármit tapasztalsz tanulás közben, ami nem az, hogy jól érzed magad, szívesen olvasol, érzed hogy érted amit tanulsz, akkor a fentiek közül valamelyikkel van probléma.

2008. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és ha verset kell tanulni, vagy irodalmat, történelmet ÉS érdekel a téma vagy tetszik, akkor még egy jó trükk: felmondod az anyagot magnóra, számítógépre, majd fejhallgatóval a fejeden leülsz egy fotelbe kényelmesen, becsukod a szemed és ellazítod magad. Tudatosan végigköveted minden izomrostodat, ahogy ellazul a lábujjadtól a fejed búbjáig, majd óvatosan mozdulva, hogy ne ess ki ebből az ellazult állapotból, elindítod a lejátszását, és magadban vagy akár halkan mormolva, de együtt mondod a hallottakat a saját hangoddal.


Én így tanultam meg egy szavalóversenyre anno Edgar Allan Poe-tól a Hollót FÉL ÓRA alatt. Maga a vers elmondva 12 perc, 31 db hosszú nyolcsoros versszakokkal. Kétszer meghallgattam tehát, majd pár óra múlva újra mégegyszer, és másnap harmadik lettem a versenyen, az is csak azért, mert kicsit hadartam, egyébként jó volt. :)

2008. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!