Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon érdemes továbbta...

Milyen szakon érdemes továbbtanulnom, ami jól fizet, és szükség is van rá?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, 4,8as átlagom van,szóval nem tartom magam egy buta embernek.A pszichológia iránt érdeklődöm,de mivel az mostmár nagyon felkapott lett,nagy az esélye,hogy 5 év múlva minden 2. ember pszichológus lesz,ami nem lenne túl kedvező az elhelyezkedés szempontjából... valami más "valamire való" szak?
2012. dec. 15. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Kb. csak az orvos.
2012. dec. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gépészmérnök, villamosmérnök, proginfo, mérnökinfo. ezekkel itthon is elég szépen lehet keresni.
2012. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért kell ezt minden nap 120-szor megkérdezni??

Tudom, nyilván nem te kérdezted meg, de ennek semmi értelme...

2012. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lány vagyok,szóval a gépészmérnök és hasonlók kizárva..:D

Második: Ha téged annyira zavarnak ezek a kérdések,lépj túl rajtuk,és ne szólj hozzá...

2012. dec. 16. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:
gépészmérnök nem autókat szerel :)
2012. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem mondtam,hogy autót szerelne.csak lányként nem vonz ez a szakma
2012. dec. 17. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megkérdezni magadtól, mit is szeretsz pontosan a pszichológiában, illetve van-e valamilyen speciális területe, ami érdekel. Emberekkel foglalkozni sokféle munkában lehet. Nézd meg ezeket a kérdéseket, amik a pdf-ben vannak itt: [link]

Nekem ez segített rájönni a válaszokra.


Ha nem szereted, amit csinálsz, és elmész egy teljesen más pályára csak azért, mert jobban fizet, vajon mennyire fogod sikeresnek érezni magad, és mennyire marad meg a kitartásod a nehezebb időkben, ami ahhoz kell, hogy igazán jó szakértővé válhass egy adott területen?

Ne add el az idődet pénzért, ha csak nem amiatt teszed, mert már tudod, hogy mi az álmod.

2013. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!