Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 hónap alatt fel tudok-e...

4 hónap alatt fel tudok-e készülni emelt szintű irodalom érettségire, ha csak azzal foglalkozom?

Figyelt kérdés
A középszintűm 2010-ben 92%-os lett, de más pályára mentem, s csak most jöttem rá, hogy ami leginkább nekem való, az a humán tudományok körébe tartozik. :)
2013. jan. 6. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emelt szint az különbözik legjobban a középszinttől az összes tárgyat tekintve. Nagyon nagy általános műveltség kell hozzá, nem tudom, hogy Neked milyen. 92%-ot még össze lehet hozni enélkül is középszinten, úgyhogy ez tényleg nagyon nehéz kérdés.

Szerintem 4 hónap kevés.

2013. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Necces.

A gond inkább magával az érettségivel van.

Érdemes megnézni az írásbelinek a felépítését! 40 pontot ér a nyelvi műveltségi feladatsor, amiben aztán tényleg mindent kérdezhetnek (nyelvtan, irodalom is), ráadásul csak kis része oldható meg az ott lévő vers vagy szöveg alapján.

A többi 60 pont pedig szövegalkotás. Ez megint necces, hiszen ezek javítása nagyon nagyon szubjektív, tehát a javító tanártól függ, hogy hány pontot ad rá. (Csak példának írom, egyik volt évfolyamtársamat, aki fellebbezett, és +10 pontot kapott (Úgy, hogy az írásbelin összesen 100 pont érhető el!). Na, hát ennyire két különböző módon tudja javítani két tanár.) Ez egyébként a nyelvi műveltségi feladatsornál is számít, csak kisebb mértékben!


Szóbeli már kevésbé vészes, ott tudsz célirányosan készülni, bár ott is függ a pontszám és értékelés az adott tanártól. De hát nyilván szóbelire is tanulni kell ezerrel.


Mivel már korábban jól érettségiztél belőle, nyilván van valami fogalmad a dolgokról, tehát nem a nulláról kell elkezdened. Szerintem sikerülhet, de mint írtam, megfelelő tudással sem mindig lehet elérni a kívánt eredményt.

2013. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mi a véleményetek a töri emeltről?

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. jan. 6. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Töri közép és emelt között nincs nagyságrendi különbség, mint a magyar közép és emeltnél.

A törit leülsz, és beseggeled, ha odafigyeltél órán, 4 hónap elég lehet az emeltre, ha sokat gyakorolsz. De én ég mindig azt mondom, hogy így a magyar emelt is inkább nem, mint igen.

De függ attól, hogy mit szeretnél tanulni, milyen felvételi tárgyak kellenek hozzá. Egy 92%-os magyar közép duplázással ugye 184 pontot ér, ami kb 67%-os emelttel egyezik meg, így afelett kéne produkálnod, hogy megérje. Namármost ha a törid nem lett 92%, hanem kevesebb, és a felvételi tárgyaid lehetnek a magyar és töri, akkor én mindenképp a törit választanám. :-)

2013. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szereted és valamilyen szinten tudod is az irodalmat, akkor igen. A magyar emelt szintű nagyrészt nem a tényekről szól, hanem a te saját képességeidről (fogalmazás, kritikai gondolkodás stb.)

Tavaly én is érettségizem belőle, végül az szóbelire nem mentem el, így nem lett meg. De az írásbelim 64 %-os lett, szinte nulla tanulással. Ráadásul én határon túli vagyok és olyan iskolában tanultam, ahol nem nagyon foglalkoztak az irodalommal (főleg a magyarral nem).

Idén újraérettségizem és nagyon remélem, hogy jól fog sikerülni. Neked is sok sikert kívánok, lényeg a pozitív gondolkodás és kitartás! :)

2013. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Neked is sok sikert!
2013. jan. 8. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!