Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FOK-osok, GYTK-sok, AOK-sok!...

FOK-osok, GYTK-sok, AOK-sok! Ha most kene biologiabol es kemiabol felkeszulnotok egy 80% feletti emelt szintu erettsegire, mennyi ido alatt sikerulne, ha elotte sose tanultatok egyiket se komolyabban?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Sztem kémiára elég egy év,de ha sok időd van vele foglalkozni akkor fél(2 éves anyag).Bioszra viszont LEGALÁBB 1 év kell,mert az az egyik legnehezebb érettségi.

Am azért érdekel az orvos és egészségtudomány,mert gyógyítani akarsz és segíteni az embereken,vagy azért mert jól keresnek?

2013. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül egyetértek az első válaszolóval, fél-1 év. Mégpedig azért, mert elsősorban a biosz olyan, hogy hiába magoltad be a teljes anyagot, attól még nem tudsz leérettségizni belőle emelt szinten, mert ALKALMAZNI kell tudni a tudást, gyakorlatban. Tehát rengeteg feladatot kell megoldani hozzá, hogy tudd. Ehhez pedig idő kell. Kémia szintúgy sok olyan feladatot tartalmaz, amihez gyakorlás kell, ugye a számolások. Plusz hozzájön az is, hogy a biosz iszonyat tág, egyáltalán nem lehet behatárolni, hogy körülbelül mit kérdezhetnek majd, melyik témakörből. Mindent kell tudni, mindent kell érteni és mindent be kell gyakorolni.
2013. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Már volt ilyen kérdés, és akkor is helytelennek tartottam ezt a feltevést.

Így, hogy orvosira járok, el sem tudom képzelni milyen az, ha nulla a tudásom ezekből a tárgyakból.

Ez kb. olyan, mintha azt kérdezném, hogy "matematikusok, ha nem tudnátok összeadni és kivonni sem, akkor mennyi idő alatt készülnétek fel egy matek érettségire?"

Ezt lehetetlen megválaszolni.

Erősen függ a képességektől (biztosan van olyan ember, aki sose tudna összehozni egy 80% feletti emeltet, vki meg könnyen megérti a dolgokat), valamint az előzetes tapasztalatoktól is.

12. osztályban 10 oldal törtit vagy 5 napig kellett tanulnom, ha most kellene, akkor két óránál biztos nem venne többet igénybe, pedig ugyanúgy nullán vagyok töriből, mint akkor. Egyszerűen azóta fejlődött a tanulási képességem. Sokkal többet, gyorsabban, hatékonyabban tudok tanulni, mint gimiben.

Szóval ha jártál már egyetemre/fősulira másik szakra, akkor könnyebb a dolog.


Viszont ahogy már írták, ennél a két tárgynál a gyakorlati alkalmazás a lényeg. Attól, hogy pöccre megtanulod az egészet, és vissza is tudod mondani, még lehet, hogy 50%-ot sem fogsz írni. Mert egyszerűen nem tudod alkalmazni a tanultakat. Nem jössz rá, hogy mikor kérdeznek vmit, akkor milyen infót és hogyan kellene felhasználni. Ehhez gyakorlás kell, a gyakorlás meg idő.

Szerintem minimum fél-fél év kell egy átlagos képességű embernek úgy, hogy akkor napi szinten foglalkozik vele.

2013. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!