Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlagos gondolkodású...

Egy átlagos gondolkodású ember miért megy továbbtanulni főiskolára/egyetemre, későbbi pénzkereseti lehetőség motiválja?

Figyelt kérdés

hogy majd biztos jobban fog tudni elhelyezkedni, mintha nem ment volna


én inkább úgy vélem, hogy az egyetem csupán arra jó hogy kapcsolatokat építsen az ember, a hasznos 20-30% a tanulandó anyagból pedig pár éve alatt megtanulható lenne ha egyből gyakorlatban alkalmazná az ember


te is a pénz miatt "félsz"? ha esetleg nem mennél, nem lenne jövőd, de ha egyszer diplomásokat is alig vesznek fel, akkor mivan a diploma nélküliekkel, nekik több idő marad magukra..igaz középiskola végére nem sok kreativitás marad bennük így marad az árufeltöltés, pizzafutár szerű munkák


mi a véleményed erről az egész továbbtanulásosdiról?



2013. jan. 11. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másokról nem tudok nyilatkozni, csak a magam motivációjáról.

Kereskedelmi szakközépiskolába jártam. Nekünk rendszeresen kellett menni gyakorlatra, ahol mi voltunk az utolsó csicskák. Ostoba boltvezetők velünk ingyen gyakorlatozó diákokkal súroltatták a padlót, mosatták a wc-t etc... Na ekkor döntöttem el, hogy ha törik ha szakad én továbbtanulok. Bármi legyen is, belőlem nem lesz a primitív kereskedők csicskája.


Csak ennyi...

2013. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva sose gondoltam arra, hogy azért járok tanár szakra, hogy kapcsolatokat építsek...
2013. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első mintha az én történetemet írtad volna le.

Nem csupán arra jó de van benne, valami sok kapcsolat lehet szerezni egyetem alatt főleg ha kolis vagy.

2013. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


egy kis hasonlóságot érzek e kettő kérdés között :)


egyébként a kérdésed leírása úgy értelmetlen ahogy van, bár mivel az isten állatkertje nagy, biztos van egy két egyén aki csak poénból jelentkezik!

2013. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4es miért hülyeség a kérdésem, kérlek mondj egy okot amiért annak látod


1es mert ha nem tanulsz tovább akkor nem lehetsz gazdag sikeres?

2013. jan. 12. 01:28
 6/9 A kérdező kommentje:

röviden a kérdésem, ha a pénz nem számítana, továbbmennétek tanulni?


szóval ha kapnál havi 500.000 ftot csak úgy ingyen és úgy élnél mint a Dubaiak

2013. jan. 12. 01:35
 7/9 asidiir válasza:
nincs átlagos.
2013. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én voltam az első válaszoló.


Igen akkor is (bár nyilván máshogy álltam/állnék hozzá...


Mivel, ahogy leírtam, a primitív bunkók motiváltak a továbbtanulásra, ebben benne van az is, hogy magam ennél/náluk többre tartom és semmiképp nem szeretnék az ő köreikben időt tölteni, pláne nem hozzájuk hasonlatos maradni...


Legalábbis ez volt az eredeti gondolkodásom. Mostanra azért már pontosan látom, hogy mennyi primitív bunkó van az egyetemi oktatók között is, a csoporttársakról nem beszélve...


A két éve megölt líbiai diktátornak az egyik fia tanult annak idején Bécsben, Oxfordban...el is végezte, de az a hír járta róla, hogy minden dolgozatát másokkal iratta meg és hasonmások vizsgáztak helyette szóban. A helyében lehet, hogy magam is így tettem volna...

2013. jan. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"röviden a kérdésem, ha a pénz nem számítana, továbbmennétek tanulni?


szóval ha kapnál havi 500.000 ftot csak úgy ingyen és úgy élnél mint a Dubaiak"


- Ha ennyi pénzem és időm lenne, még jó, hogy költenék arra, hogy képezzem magam, foglalkozhassak azzal, amit szeretek.

Persze sokaknak az egyetem szükséges rossz a pénzkereséshez, de számomra sokszor jelent örömöet.

2013. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!