Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulónak kell lennem...

Milyen tanulónak kell lennem ahhoz, hogy bejussak egy főiskolára, vagy egyetemre?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova akarsz bejutni. Lehetne a kérdésedre annyit válaszolni, hogy "jól kell tanulnod", de ez így ebben a formában nem igaz. A legfontosabb, hogy milyen egyetemre, főiskolára akarsz felvételizni, de még ennél is fontosabb, hogy milyen szakra.

Négy éve pl., amikor én felvételiztem, hatalmas botrány volt belőle, hogy matektanári szakra 72 ponttal be lehetett jutni, ehhez elég volt egy ponthatáros kettes matekérettségi is...

Most már nagyon átvariálták a pontszámítást, de általánosságban elmondható, hogy ha nagy múltú, nemzetközileg is ismert egyetemre akarsz bejutni, nem árt ötös tanulónak lenned, és az emelt szintű érettséginek nekimenned, főleg presztízsszakok esetében (pszichológia, nemzetközi kapcsolatok, orvoskar). Kisebb, újonnan alapított főiskolákra elég a rosszabb tanulmányi eredmény is a bejutáshoz, illetve a diplomához, de az a diploma nem fog annyit érni a munkaerőpiacon, mint egy magas presztízsű egyetem diplomája.

2008. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha az 5 fontos tárgyból - történelem, magyar (a nyelvtannak és az irodalomnak az átlaga számít!), matek, egy idegen nyelv, és egy választott tárgy (akár másik idegen nyelv, vagy bármi, amit tanulsz és érdekel) - megvagy legalább 4-es.


Nem tudom, milyen egyetem érdekel, de szinte minden szakhoz 2 felvételi tárgy van (ezeket a felvi.hu-n megnézheted). Ezekből jó, ha ötös vagy, és ezekből kell minél jobban érettségizned a tuti bejutáshoz!

2008. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ja és azt elfelejtettem (a 2. válaszoló vagyok), hogy a tanulmányi eredmény mellett az új pontrendszerben nagyon fontos a nyelvvizsga, gyúrj rá a nyelvtanulásra.
2008. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szeretném cáfolni azt a tényt, hogy mindenből ötösnek kell lenned :)

Nehéz, jó nevű gimnáziumba jártam, és nem is erőltettem meg magam, így pl matekból és töriből mindig kettes voltam, irodalom 3 vagy 4, nyelvtan 4 vagy 5, nyelv+választott volt ötös egyedül. Utolsó évben félévkor és év végén is csak ketteseim voltak MINDENBŐL. Tudom, nem rólam kell példát venni, de engem akkorra már felvettek egy angliai egyetemre, így nem érdekelt, hogy milyen eredményeim lesznek.

Viszont az érettségi eredményt oda is jól meg kellett csinálni, így az lett 4,5-ös átlagú.

Ekkor volt egy felsőfokúm szóval a nyelvet kiváltottam emelt szintűre. De minden másból középszintűt csináltam.

Régi rendszerben a 144-es ponthatároknál volt 134 pontom, 133 volt a ponthatár a Pázmányra, ami valljuk be elég jó egyetem.

Tény, hogy a 400-as számításban kevesebb pontom lenne, de ha most felvételiznék, akkor is bejutnék ugyanerre a szakra, de még nemzetközi tanulmányokra is :) (megj.: 134 volt a ponthatár két éve arra a szakra, tehát oda is felvettek volna, színkettes 12-es bizonyítvánnyal)


Hozzátenném, hogy az egyetemen azt tanulok, amit szerettem volna, így nem is rossz az átlagom, a legtöbb jegyem négyes.

2009. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt még kifelejtettem (utolsó válaszoló vagyok), hogy sikerült az angol egyetem, de sajnos egészségügyi és anyagi okok miatt kellett egy év után hazajönnöm, akkor felvételiztem a Pázmányra.
2009. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!