Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a menete annak hogy magánta...

Mi a menete annak hogy magántanuló legyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
gimnáziumba járok 10 osztályba

2013. febr. 3. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom meg kell indokolni

(betegség vagy hasonló)Orvosi igazolás kellhet hozzá

2013. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az igazgatóhoz kell először fordulni, majd a város jegyzőjéhez, és nekik az engedélye kell hozzá. Ha valami betegség miatt, azt az orvosodnak kell igazolnia az iskola felé. Majd eldöntik, hogy engedélyezik-e, vagy sem. Ha elfogadják a kérésed, kiállítanak egy papírt (vagy az iskola, vagy a nevelési tanácsadó) róla, hogy ettől a naptól eddig magántanuló vagy. Viszont ezt augusztus végéig kell kérni, és akkor a következő évet kezdheted így, év közben csak ha olyan kivételes esetről van szó, engedik meg.


Nekem legalábbis így volt, 3. éve vagyok magántanuló, 10. osztály eleje óta.

2013. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igazából csak félek hogy meg foguk bukni kémiábol meg nem szeretek korán kelni és nem szeretnék lejjeb kerülni és ha nincs semmilyen betegségem vagy ilyesmi akkoris lehetek magántanuló?
2013. febr. 4. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy nem akarsz megbukni kémiából azt fogják mondani, hogy tanulj többet, vagy keress magántanárt. Hogy nem akarsz korán felkelni, azzal meg elküldenek, hogy hiszen minden diák, minden dolgozó korán kell.


Egyébként ez nem megoldás a bukásra. Én is abból voltam a legrosszabb, osztályozó vizsgán is mindig 2-est kaptam belőle. Attól, hogy magántanuló vagy, ugyanúgy tanulnod kell, csak így nem lesz melletted a tanár, hogy segítsen. Ráadásul nem egy-két anyagrészből kell vizsgáznod majd, hanem több hónapos anyagból. Nekem például egy egész éves anyagból kell mindenből év végén, bár kémiám már nincs.


De lényeg a lényeg:

"Magántanuló bárki lehet – ez törvényben rögzített jog. [...] Erre általában a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók esetében kerül sor, de a súlyos beteg közép- és általános iskolások is rendszerint otthon tanulnak.


Ki kérvényezheti a magántanulói státuszt?

Aki szakvélemény alapján lesz magántanuló, annak a státuszáról szakértői bizottság, nevelési tanácsadó vagy orvos dönt, aki viszont a törvényben rögzített jogával élve szeretne magántanuló lenni, annak először a szüleivel kell erről megállapodnia, az iskolája igazgatójánál ugyanis ők kezdeményezhetik a státuszváltoztatást.

Az intézményvezető nem azonnal és nem is egyedül dönt a kérdésben, először szakvéleményt kér a lakóhely szerint illetékes gyermekjóléti szolgálattól arról, hogy negatív következményekkel járhat-e, ha a diák többet nem jár iskolába. Amennyiben akár a gyermekjóléti szolgálat, akár a gyámhatóság, akár maga az igazgató úgy értékeli a helyzetet, hogy ennek a veszélye fennáll, a lakóhely szerint illetékes jegyző dönt."


Mondjuk minden tanulónak joga van hozzá, szóval elméletileg nem tilthatják meg.

2013. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 reptoid ***** válasza:
91%

Ha elmész magántanulónak (már ha engedik), akkor bizony nem csak a bukás szélén leszel kémiából, hanem garantálom, meg is fogsz bukni.

Ha már most évközben lusta vagy tanulni úgy, hogy az iskolában is folyton oldottok meg feladatokat stb, akkor majd pont otthon fogsz leülni mellé sokkal több időt rászánva egyedül, tanár nélkül, aki el is magyarázná? Ez nem fog működni. Sok motivált, tanult ember is bekerül első félévben az egyetemekre, ahol hirtelen nem rágja senki a fülüket, aztán tanulgatnak ők a maguk módján, de majd csak a félév végén jönnek rá, hogy az édeskevés volt. Pedig ők önszántukból mennek oda, nem feltétlenül kényszerből tanulnak kémiát pl.

Én azt ajánlom neked, menj oda a tanárodhoz, mondd meg neki, tisztában vagy vele, hogy nem állsz jól, de szeretnél mégsem megbukni. Mondja meg, hogy milyen feladatokat csinálj meg a könyvből újra, amíg be nem hozod a lemaradást pedig legyen veled elnézőbb. Persze neked újra be kell számolnod a régi anyagokból. Ha rendes tanár, értékelni fogja. Viszont neked is újra az alapoktól mindent át kell venned, és a legfontosabb, meg is kell értened, mert csak úgy tudsz majd továbbhaladni. A kémia nem az a tárgy, aminek csak úgy bele lehet csapni a közepébe, mint törinél vagy biosznál, ahol egymástól független anyagrészek vannak. És ha megérted az alapokat, mi miért történik, akkor utána rájössz, nem is olyan szörnyű az a kémia.

Tudom, miről beszélek. Középsuliban én is olyan 8-10%-os dogákat írtam, örültem a kettesnek, aztán az egyetem újra volt kémiánk elég durván. Na ott ültem neki az alapjaitól mindent megtanulni, aztán rájöttem, nem olyan vészes ez :)

2013. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!