Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GYTK-n, ÁOK-n és FOK-on...

GYTK-n, ÁOK-n és FOK-on tanulók! Mennyi időtök van az egyetemen egy-egy emelt biosz- és kémiaérettségi nehézségű és mennyiségű anyag megtanulására?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

egy hét, max kettő

de azért a kémia érettséginél ez kicsit más

a biosz oké, beseggeled és kész, de a kémiához kellenek az alapok, és kell az a mittudomén 4 év ami alatt "belementek ezek az alapdolgok a fejedbe" pl: számolás, egyenletrendezés, stb.

meg lehet tanulni rövidtávra a biológia anyagot (azt a saccperkábé 500 oldalt) pár hét alatt sőőt sokkal kevesebb idő alatt, de kémiát számolni nehezen fogsz megtanulni ennyi idő alatt

pl ha magyar érettségire készülnél megtanulhatod a négy könyvet 2 hét alatt, de verset elemezni nem fogsz tudni (ha eddig se tudtál)

2013. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de így viszonyítani elég nehéz....

Egyrészt a fene se emlékszik már, hogy mennyi anyag kellett emelt bioszra. Másrészt emelt bioszra több éven keresztül tanultam folyamatosan. Harmadrészt emelt bioszon bármit kérdezhetnek, míg vizsgán ált. tételek vannak.

Az egyetemi anyagot meg nem lehet oldalszámban mérni. Meg hát annyi időd van rá, amennyit hagysz. Mondjuk egy fél éves tárgyra pont egy szemesztered van. Az, hogy te folyamatosan tanulsz minden nap, vagy 2 nap alatt próbálod magadba tuszkolni az anyagot, az a te dolgod. Nem mondja meg neked senki, hogy mit csinálj.

Azért jó páran elvégezték már az orvosi egyetemet, szóval nem lehetetlen.


De ha annyira szeretnél számokat: Mondjuk egy ortopédia vizsgára volt 7 napom. Előadásokra nem nagyon jártam (azért voltam páron), gyakorlatokra viszont bementem, szóval láttam/hallottam dolgokat.

Nyilván alapom is volt vmennyi, hiszen az anatómián már átverekedtem magam, bár a tudásom eléggé megkopott.

De azért az ortopédia olyan tárgy, ahol olyan betegségeket tanultunk, amik előtte máshol nem igen jöttek elő, tehát mondhatni "új" volt az anyag.

A könyv 270 oldalas (A/4-es méret), de azért jó pár kép van benne. Egy hét alatt sikerült rendesen megtanulnom, 5-öst kaptam.

Persze az ortopédia nem tartozott az igazán nehéz tárgyak közé.


De mondjuk az anatómiát felesleges számolgatni. Az simán volt vagy 1000 oldal, és bár a vizsgaidőszakban 3 hetem volt rá, előtte 2 évig tanultam és vizsgáztam belőle részletekben...

2013. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, mikor az érettségiket összehasonlítják az egyetemi vizsgákkal. Ott kezdődik, hogy az érettségi az első komoly megmérettetés a diákok életében, azonkívül ott nincs 2. lehetőség, ha elrontod, akkor ugrott a felvételi, legközelebb egy év múlva próbálkozhatsz, tehát adott esetben az emberre nagyobb feszültség is teherlik. Ezzel szemben vannak vizsgák, ahol akár 2x is újrapróbálkozhatsz, mert van utóvizsga, de ha nem is sikerül, akkor is csúsztál egy félévet, de legalább benn vagy. Na mind1, nem ide tartozik.

Se a bioszt, se a kémiát nem tudnám megtanulni 3-4 hét alatt. Mindkettőre sokat kellett anno készülni, nem is az elméleti tudás, hanem a gyakorlás az, ami sok időt vett el. Bioszból ugyanúgy fontos volt a feladatok megoldása, mint kémiából, míg egy vizsgámon általában azért ilyen nincsen. Azonkívül az is igaz, hogy itt konkrét tételek vannak, bioszból nem volt ilyen. Kihúztam a halakat, ki kellett térnem a N útjára a szervezetében, az ökológiai szerepére, felépítésére. Ez mind a 3 éves anyagához tartozik pl. Szóval én azt mondanám, hogy fél év a feladatok miatt. Ha csak elméletről lenne szó, akkor valóban pár hét, de kémiából sokat kell tudni számolni, bioszból meg amit fentebb leírtam, hogy keverik kavarják a 3 éves anyagot.

2013. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!