Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Komolyan, egy ma...

Segítség! Komolyan, egy ma érettségizett diáknak mit érdemes csinálnia itthon vagy külföldön? Érdemes munkába állni, esetleg OKJ, vagy valóban kint próbálkozni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagy dilemmában vagyok, mert szívesen tanulnék is, az eredményeim is megvannak hozzá, viszont nem vagyok benne biztos, hogy erre valóban szükségem van...


Egyszerűen nem tudom, hogy mit érdemes ma csinálni. Bárhogy gondolkodok arra jutok, hogy alapjaiban van elszúrva az itthoni rendszer és a dolgai, szinte lehetetlen bárhol is bármit kezdeni hátszél (ismerős/pénz) nélkül, ami nagyon szomorú...

Ellenben mégsem siránkoznék, mert nagyon szeretnék valamit csinálni.


Van két előrehozott érettségim (info, angol közép), meglett az ECDL vizsgám, és nem tudom, hogy hogyan tovább. Természetesen a májusi érettségit minél jobbra kell megírnom, ez az alapfeltétel.


Szerintetek? Hova, hogyan tovább? Sorstársak?



2013. febr. 25. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

Tanulj mert szarba se fognak venni.


Menj el valahova, GDF, ZSKF, végezz el egy szakot, legyen egy Msc diplomád és utána azt csinálsz amit akarsz.


Addigra átgondolod mit is szeretnél igazán csinálni, és senki sem fog lenézni. Undorító tudom, de egy ilyen társadalomban élsz, mert a bunkó akinek diplomája van - tele van velük az ország -, le fog nézni.


Külföldön meg sz.rba sem vesznek, ha csak úgy érettségivel kimész melózni. Lehet jó a fizetés, de kb. úgy fognak nézni rád mint mi a cigányokra, és azt a munkát fogod végezni, amit ők már nem hajlandóak csinálni.


Menj felsőoktatásba, utána azt csinálsz amit akarsz, nem feltétlen kell a diplomád szerint elhelyezkednek, csak legyen.

2013. febr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a szókimondó korrekt válaszod! :)


Végülis nem sikerült rosszul a két előrehozottam (80%+), úgyhogy lehet, hogy ezeknek megfelelően jelölöm majd az iskolát, így talán nagyobb a valószínűsége, mintha egy magyar/töri/(pláne) matekot kérnék hogy vegyék számításba.


Adom a zöldkezet!

2013. febr. 25. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!