Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Unghváry László kereskedelmi...

Unghváry László kereskedelmi és vendéglátóipari szakközép és szakiskola, vagy Török János mezőgazdasági és egészségügyi szakközép és szakiskola? (Cegléd)

Figyelt kérdés

Mostani 8.-osok! Vagy már elballagott diákok :)(Cegléd és környékén)

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert egyszerűen nem tudok dönteni.. a Kereskedelmi sulinál a a szakközép részen a vendéglátást jelöltem meg, a Törökben pedig a szakközép részen a környezetvédelmet. Voltam szóbelizni a Törökben

és azt mondták 10000% hogy felvesznek és az ideiglenes felvételi rangsorban is benne vagyok a legjobb 10-ben. Az Unghváryban még nem tudom hányadik vagyok. :)

Tanácsot szeretnék kérni hogy szerintetek melyik a jobb iskola? melyik éri meg jobban ? és melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni? engem igazából mind a kettő érdekel :)



2013. márc. 9. 11:27
 1/3 anonim válasza:

Szia, nagy szerencséd van, hogy véletlenül rád találtam, végzős vagyok a Törökben környezetvédelmi tagozaton.

Jó ha tudod, a tagozat nem arról szól hogy védjük a környezetet, ne szemeteljünk, sporóljunk, hanem a természettudományi tantárgyak( biológia,kémia,földrajz és kémia) emelt óraszámairól.

Hát kezdjük a részleteket!

9 évfolyam:

heti 4 biológia (2 törzsanyag- 2 szakmai gyakorlat)

heti 3 kémia ( 1 törzsanyag- 2 szakmai gyakorlat)

heti 3 fizika (1 törzsanyag- 2 szakmai gyakorlat)

heti 1 földrajz (törzsanyag )

heti 2 környezetvédelmi alapismeret (szakmai elmélet)

jó ha tudod 2013. szept.-től az új kerettanterv alapján 9. évfolyamon pl.: Biológia óra nincs. (nálunk lesz!)

10 évfolyam:

heti 3 kémia (1 törzsanyag- 2 szakmai gyakorlat)

heti 2 biológia ( törzsanyag )

heti 1 földrajz illetve fizika (törzsanyag)

heti 2 környezetvédelmi alapismeret (szakmai elmélet)

10 év végén az alábbi tantárgyak közül 1-et kell választanod amit 11-12 évfolyamon heti 3 órában fogsz tanulni (biológia,kémia,földrajz,fizika)

11. évfolyam:

heti 3 választott (biológia,földrajz,kémia,fizika)

heti 2 környezetvédelmi alapismeret (szakmai elmélet)

heti 2 vízgazdálkodás (szakmai elmélet)

heti 4 mérés gyakorlat( 2 analitika- 2 földméréstan)

12. évfolyam:

heti 3 választott (biológia,kémia,földrajz,fizika)

heti 2 környezetvédelmi alapismeret (szakmai elmélet)

heti 2 vízgazdálkodás (szakmai elmélet)

heti 4 mérés gyakorlat( 2 analitika- 2 földméréstan)

Kb ennyi a kerettanterv a tagozatra.

Tantárgy ismertető:

ahogy látod van, törzsanyag és szakmai gyakorlat(utóbbit TTV-nek hívják).

Az analitika- laborgyakorlat- töménytelen sok (egy tanév során kb. 50 kísérletet végzünk el)

Földméréstan- terepgyakorlat- Ceglédi rét, Ceglédi szennyvíztelep, illetve Holnapután c. film, HOME 2009 c.dok. film, Hogyan készült(Discovery ) megnézésse.

Érdemes-e??? Hát?!

Ha érettségi után szakma(OKJ) akarsz és munka akkor inkább a vendéglátást, viszont ha főiskola/egyetem akkor IDE GYERE! ( a 4 év alatt emelt óraszámban tanított tantárgyakat nagyon jól lehet kamatoztatni a felsőoktatásban) amúgy 4 éve osztályelső vagyok és fősulira jelentkeztem.

Ha bármi kérdésed van, ÍRJ, szívesen válaszolok!

Remélem tudtam segíteni:)

2013. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ,és hogy ilyen részletesen leírtad! :)Unokatestvérem ballagott el tavaly onnan a környezetvédelmi részről ,most technikumom van. Ő is mondta hogy önmagában ez kevés mindenféleképpen menni kell tovább..A másik unokatestvérem is odajárt, aztán miután befejezte a tanulmányait, egy teljesen más irányba ment (Kommunikációs és üzleti főiskola)A kettőnél nincs túl sok összefüggés.xD Még egyszer köszönöm a választ, mert sokat segítettél, és sok sikert a továbbtanuláshoz! :)
2013. márc. 10. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Török János mezőgazd. és eü szakközép és szakiskola-
2017. márc. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!