Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok mondani egy tippet...

Tudtok mondani egy tippet amivel javíthatok a memóriámon vagy aminek a segítségével könnyebben megjegyezhetek dolgokat?

Figyelt kérdés
Vizsgákra készülök, és gyakran úgy érzem hogy az agyam egyszerűen megtelt, kénytelen befogadni új információt és tartósan tárolni. De ebben a státuszban is folytatom a tanulást de sajnos másnak csalódottan kell általában konstatálnom hogy nem igazán emlékszem rá. Tömérdek mennyiségű anyagot kell(ene) megjegyeznem. Nincs valami tippetek? Egyébként főként kémiai és biológiai beállítottságú témákról van szó.

2013. márc. 9. 19:07
 1/3 A kérdező kommentje:
*másnap
2013. márc. 9. 19:08
 2/3 anonim válasza:
100%
Én olyankor elszoktam menni futni,biciklizni,vagy akár csak simán egy sétára a levegőn,nekem sokat használ.Meg pl figyeld meg hogy mikor fog a legjobban az agyad,és tedd arra az időszakra a tanulást(van akinek késő este,van akinek korán reggel stb.),és kapcsolj ki mindent ami megzavarhat. Gondolok itt a gépre,tv-re,telefonra. Meg ne tanulj folyamatosan 5 órán eresztül.. olyan 1-1,5 óránként tartst egy 10 perc pihenőt. Remélem segitettem,én ezeket szoktam használni hogy könyebben menjen.:)
2013. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiírom ilyen kiscetlikre ezeket a dolgokat mindig és a házba mindig kiragasztom. /pl:. wc, szoba, konyha/
2013. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!