Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi szintű tanári diploma...

Egyetemi szintű tanári diploma után jelenleg hogyan tudnék még egy diplomát megszerezni, pl. néprajzból? Milyen rendszer van most érvényben (Bsc, Msc)? Hány éves lenne a képzés? Milyen költséggel?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

2 félév lenne neked a tanári diplomával az új szak elvégzése


Költség: attól függ hogy eddig hány félévet jártál felsőoktatásba, ha simán egyetemet végeztél és nem volt félévismétlésed a régi rendszerben akkor csak 10 félévet használtál el eddig, az új szakra elég a megmaradt 2 féléved. Ugyanis egy embernek 12 állami támogatott félév jár, függetlenül attól hogy van e már diplomád vagy sincs. Ha viszont elhasználtad a 12 félévedet akkor csak önköltségen tanulhatsz ez alól nincs kibúvó. Az általad kinézett szak mennyibe kerül az intézmény és munkared függő.

2013. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előbbi válaszló vagyok, tévedtem az előbb azt hittem a néprajz tanári szak, de bölcsész az képzés iránya, úgyhogy 4 félév mindenképpen a mesterképzés, abban az esetben tudsz erre jelentkezni ha megfelelő az előképzettséged. (minden külön kérelem nélkül néprajz alapképzésről fogadnak jelentkezést) a többieknek kreditelismertetési eljáráson kell átesni az alábbiak szerint.

A kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek ? felsőoktatási törvényben meghatározott ? összevetése alapján a hallgatónak elismerhető legyen legalább 50 kredit a korábbi tanulmányai szerint a folklorisztika, anyagi kultúra, társadalomnéprajz, kulturális antropológia, vallástudomány, művelődéstörténet ismeretköreiből.

2013. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Húha. Akkor ha szeretném megcsinálni, akkor teljesen újra kellene kezdeni az alapképzéssel (ami gondolom csak nappali képzésben van), aztán a mesterképzés. Az megint 10 félév. Azt hiszem ennyi időpazarlást nem ér egy második diploma, a költségekről nem is beszélve. Azt hittem kb. két év alatt elvégezhető levelezőn...
2013. márc. 14. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ..Mi a mostani végzettséged?
2013. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néprajz alapképzés van levelezőn is. Ha a megfelelő kreditekből nincs előképzettséged akkor csak alapszakra tudsz menni. A mesterszak nem kötelező.
2013. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!