Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerre két különböző...

Egyszerre két különböző egyetemen két különböző szakirány lehetséges?

Figyelt kérdés

Én most az NYME-re járok és ugyanerre a szakra szeretnék jelentkezni az ELTÉ-re is csak ott más szakiránnyal csinálnám. Úgy tudom, hogy lehetséges, igaz ez?

Ha igen, levelezőn lehet az is államilag finanszírozott?



2013. márc. 26. 06:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

igen, lehet.

Sőt, lehet mindkettő államilag támogatott, és a két helyen végzett párhuzamos félév nem kettònek, hanem csak egynek számít.

2013. márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz!

Akkor csak annyi a dolgom, hogy felvételizek az ELTÉ-re akár keresztfélévre is és ha felvesznek akkor megcsinálom? Semmilyen plusz papírmunka vagy egyéb ilyen dolog?

2013. márc. 26. 07:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló: Ezt már megváltoztatták nem olyan rég. Ha 2 szakra jársz akkor azt nem egynek számolják, hanem kettőnek.


Keresztfélévben nem indítanak államis képzést. Meg valahogy úgy rémlik, hogy legalább 1 év különbségnek kell lennie a két szak között, de ebbe már nem vagyok biztos. A lényeg, hogy egyszerre a kettőt biztos nem kezdheted.

2013. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, a tavalyi évtől már duplán fogynak a féléveid, ha 2 szakot csinálsz egyszerre, ezt számold bele azért.
2013. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most lesz meg az első évem, ha jövőre mennék akkor tudok krediteket átvinni? Ha igen, akkor csak 2-3 félévem menne rá, nem? (3 éves képzés és gondolom 3 félévnyi kreditet áttudnék vetetni.)

Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 26. 12:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Hiába viszed át a krediteket, ugyan úgy végig kell járnod az egész képzést. Tehát olyan nincs hogy te másodévre mennél át.
2013. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha leteszem a vizsgákat így áthozva oda a krediteket miért kéne újra át járnom?
2013. márc. 26. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Mehetsz arra az évfolyamra ahova sikerül (ez majd a kredit beszámításnál dől el), nem kell végigjárnod az összes félévet
2013. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk végig kell..sőt eddig akárhány suliról hallottam, mindnél végig kell.
2013. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!