Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérnöknek szeretnék később...

Ha mérnöknek szeretnék később tanulni akkor középiskolában melyik szak ajánlatosabb informatika vagy közgazdaságtan?

Figyelt kérdés
gondolom az info tudás biztos jó lenne de cég ügyekhez viszont nem lenne rossz a közgazdaság meg ha most közgazdaságira járnék akkor később még elvégezhetnék v.milyen tanfolyamot infoból nem?
2008. jún. 11. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

te el vagy varázsolva.


cégügyek? az manager... nem mérnök.


mérnöknek matek-fizika-kémia, az infó fölösleges, mert azt amit majd használod kell úgysem tanítják meg, csak esetleg az egyetemen...

2008. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
végülis a közgazdaság mellett döntöttem mert a későbbiek folyamán dönthetek még így hisz ha később informatikával szeretnék foglalkozni akkor azt elég sok helyen tanulhatom vizsgázhatok belőle, olyanról viszont már kevesebbet hallani h közgazdaságot tanítanának sulin kívül így két lehetőségem marad:D
2008. jún. 11. 18:53
 3/8 A kérdező kommentje:
jah és az előbbi válaszolóbak csak annyit h ha már egyszer mérnök szeretnék lenni akkor már v.mi mást is tanulnék pl. cégvezetés amihez jol jön a közgaz. nem?
2008. jún. 11. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:

nem.


nem akarom letörni az ábrándjaidat, mérnökből akkor lesz cégvezető, ha saját cége van. de ahoz sem kell közgáz. Könyvelés kell hozzá, de az napi szinten válozik, úgyhogy ennyire előre teljesen felesleges. Ráadásul egész emberes munka, úgyhogy, ha pénzt is akarsz keresni, akkor úgyis könyvelő kell. Közgázt meg amúgy is fogod tanulni annyit az egyetemen, hogy bőven elég lesz belőle...

2008. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha minden igaz, akkor két hét múlva vegyészmérnök leszek, és nekünk mindig azt mondogatják, hogy vezetők leszünk. Viszont azt vettem észre, hogy a műszaki érdeklődésű emberek, mérnök hallgatók, utálják a közgazdaságtant, ahogy én is. Abban a formában, ahogy tanították értelmetlen, száraz, unalmas. Manager szakirányra rég nem jelentkezett egy tanuló sem. Ha téged érdekel, akkor ok, de nehogy később megbánd.
2008. jún. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy melyik lenne jobb azt most még nehéz megmondani ha még azt sem tudod miféle mérnök szeretnél lenni.

Egyik batrátom közgázos középiskolából ment gépésznek. Örült mert így a matekot jól vette.

A másik humán gimnáziumból ment informatikai mérnöknek, telekommunikációs területen dolgozik.

A férjem grafikusként érettségizett, építészként tanult és végül informatikusként dolgozik. Semmi köze a grafikához de néha jól jön, hogy van esztétikai érzéke meg tanultsága is :DD

Szerintem azt tanulj ami érdekel, mert valahogyan biztos hasznodra lesz és legalább szívesen tanulod. Valójában még úgy sem tudhatod, merre alakul az életed.

2008. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval értek egyet. Én építészmérnökit jelöltem meg és specmatos voltam. A matekkal nem is volt semmi gond, de a fizikát nem igazán szerettem. Úgyhogy bioszból érettségiztem, amit általánosban még álmodni sem mertem volna. Sose tudhatod, hogy középiskolában melyik tanárnak lesz olyan egyénisége meg tudása, hogy iszonyatosan megszereted vagy megutálod a tárgyát. De a matekot ajánlom, mert az fix felvételi tárgy, a másodikat több termtud. tárgyból lehet választani! Szóval ha ennyire előre tudod, akkor ne fecséreld az idődet közgaz szakon. Mint előttem mondták, ahhoz könyvelő kell majd.
2008. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy infó. Egy alapprogramozást manapság minden mérnöktől elvárnak.
2010. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!