Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné váltani és autószerelő...

Megérné váltani és autószerelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimnáziumban tanulok, mindig jó tanuló voltam, most is négyes körüli az átlagom. De igazából nem érzem jól magam a suliban, mindig is a gyakorlati dolgokat szerettem. Régi vágyam, hogy autószerelő legyek, nagyon érdekel a téma ; sokkal inkább el tudom magamat képzelni a szerelőaknában, mint az iskolapadban.Érdemes most váltanom vagy inkább éretségizzek le a gimnáziumban és utána tanuljak autószerelőnek?

16/f



2013. ápr. 2. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Autók a következő 30-50 évben ugyanúgy lesznek, tehát szerelni is kell majd őket. A legjobb, ha saját műhelyed van, persze ahhoz sok induló tőke kell. Ha becsületesen csinálod, akkora ügyfélköröd lesz, hogy válogathatsz is közülük.

Mindezt persze egy érettségivel a hátadon, mert azért nem baj, ha megtanulsz még pár dolgot. Ráérsz utána belecsöppenni az életbe.

Ha pedig érdekel a téma, akár elvégezhetsz (később is) egy közlekedés- vagy gépészmérnöki képzést egy főiskolán/egyetemen. De csak akkor érdemes belevágnod akármibe is, ha szívvel-lélekkel fogod csinálni. :)

Sok sikert!

2013. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érettségizz le a gimidben, mert úgyis ahhoz kötött az autószerelői. Ha meg tényleg nem vágysz diplomára akkor egy közeli szakmunkásba jelentkezel és ha jól tudom 2 év alatt elvégzed.
2013. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha autószerelőnek szeretnél tanulni, úgyis kell majd hozzá papír. Szerintem fejezd be az iskolát, érettségizz le, aztán tanulhatsz. Nagyon jó tanfolyamok vannak ahol majd tanulhatsz autószerelőnek.
2013. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!