Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogásznak vagy gazdaságinforma...

Jogásznak vagy gazdaságinformatikusnak érdemes inkább tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, egyiknek sem, és keressek egy kötelet, hogy felakaszthassam magam, villamosmérnökség vagy halál. :D De viccen kívül, ugye két eléggé különböző területről beszélünk, de engem mindkettő (mindhárom?) érdekel. Minden szempont (társadalmi és vagyoni elismertség, egyetemi hangulat, érdekesség, nehézség stb.), köszi!:)

2013. máj. 20. 00:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Menjen a sz.rba a villamosmérnökség. Én csak olyan jogászokat ismerek, akik milliárdosok.
2013. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Elsőnél a pont :D Mert én sem ismerek munkanélküli, vagy csóró jogászt.
2013. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Az első kettő orbitális baromságot írt. Ügyvéd ismerősöm, szerint a szakma teljesen telített. Munkára akkor van esélyed, ha nagyon jó ismerősi köröd van, egyébként pedig elmehetsz titkárnak/titkárnőnek.
2013. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Végzett jogászként nyilván orbitális baromságot írtam kedves 3. Protekció nélkül helyezkedtem el, és nem éhezem, mint ahogy a végzett csoporttársaim sem. Ha nem saját véleményt tapasztalat alapján írsz, inkább ne írj semmit. Ja, és persze vannak olyan jogászok akiknek nincs munkájuk, de gondolom nem is summa cum laudeval vagy legalább cum laudeval végeztek.
2013. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
De végülis tényleg az a jó ha mindenki elmegy informatikusnak, mérnöknek stb. 3 év múlva meg már azokat a szakokat fogják szidni, hogy telített.
2013. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A jogászok sokszor csalók-

Vagy mitől megy nekik olyan jól

2013. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk azért megy jól, mert az egyetemen széttanultam az agyam, 5 éven át majd meggebedtem, egy buliba nem voltam, de legalább kitűnővel vizsgáztam. Aztán kimentem külföldre tanulni 1 évre, majd szereztem képesítést hogy konyítok az angolszász jogrendszerhez is. Aztán letettem 2 felsőfokú nyelvvizsgát, jelenleg meg egy multicégnél dolgozok mint jogi részlegvezető. Na nekem ezért megy jól. Nem azért mert csaló volnék, hanem mert éveken át keményen tanultam.
2013. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kedves előző, azér ez egy kicsit több, mint egy szimpla jogi diploma.
2013. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Akik elhelyezkedtek a köreimben szinte mindegyik summa cummal végzett. Tény, h van olyan csoporttársam is, aki mindenből kettes volt, éppen hogy csak átment, ő nem talált állást. De azért aki odateszi magát az egyetemen, gond nélkül eltud helyezkedni mihelyst lediplomázik. Én a jogi diplomám után rögtön találtam állást, egy évig dolgoztam itthon, mint jogtanácsos, utána mentem tovább részképzésre, szóval én is egyszerű jogászként kezdtem itthon. Mikor a multihoz bekerültem, azt viszont valóban annak köszönhettem h van 2 nyelvvizsgám, főleg h az egyik német, mivel a cég központi vállalata is német, és sokat dobott a dolgon h kint is tanultam. De szerintem minden szaknál előrébb veszik azt akinek még mellette ilyen-olyan képesítése, vagy nyelvvizsgája van. Egyik csoporttársam azért kapott a bíróságon állást, mert részt vett egyetemista korában OTDK-n, pont egy igazságszolgáltatási témában, és emiatt vették fel, mert ebből látták h valóban érdekli őt a bírói terület.

De az sem megoldás h mindenkinek azt tanácsolják h menjen mérnöknek, informatikusnak mert azokból kevés van. Mert akkor így mi lesz azon a területen 3-5 év múlva? Néztem az idei jelentkezési statisztikákat h a mérnöki képzések élen állnak, letarolták a humán képzéseket. Néhány év és az lesz mindenkinek tanácsolva h menjen humán szakra.


Szerintem bármilyen szakot végezzen el az ember, könnyedén talál munkát ha az egyetemen becsülettel tanul, képzi magát, és jó eredménnyel végez.


De ezzel a kérdezőnek szerintem nem sokat segítettünk :)

Szóval kedves kérdező, én csak a jogról tudok neked nyilatkozni. A társadalmi, vagyoni elismertség szerintem ennél a szaknál teljesen megvan, az hogy jogászként mennyit keresel, nagyban függ hogy hol helyezkedsz el. Pl. egyetemi tanárom, 150 ezer forintot visz haza, mint egyetemi tanársegéd, 6 éves munkaviszonnyal, ügyvéd ismerősöm havi 300 ezret is megkeres, jogtanácsosként én jogvédelmi tevékenységet láttam el, kezdő bérem 200 ezer forint volt. Bíróként meg ezeknél többet is hazavihetnek.

Az egyetemi hangulatról nem tudok nyilatkozni, feszült csoporttársakra emlékszem akik javarészt a könyvtárakat bújták szorgalmi időszakban is, meg a vizsgaidőszakokra amikor 30 fokban főttünk a szóbelik előtt, a tanárok rendszerint késtek, minket meg evett az ideg :)

Voltak csoporttársaim akik a bulizós réteget képviselték, nekik inkább az volt a cél hogy legyen meg mindenből a kettes.

A nehézséget sem tudom nagyon megítélni, nekem az első félévem annak idején döcögött, nehéz volt megszokni, hogy még középiskolában egy lecke 10 mondat, és egyik hétről a másikra tanultunk, itt vizsgaidőszakban voltak 600-700 oldalas könyveink, amit A-Zig tudni kellett (pl. római jog). Nem ártott szorgalmi időszakban legalább olvasgatni. Ezt ki kell tapasztalni.

Az osztályozás teljesen reálisan működött nálunk, többnyire minden vizsgázó olyan jegyet kapott amilyet érdemelt, persze voltak szívatós tárgyak, meg voltak elégedetlenségek, pl valaki elmondta maximálisan a tételét, minden kérdésre válaszolt, közbe csak közepest kapott, de ilyen mindenhol előfordul sajnos. Volt olyan tanárom aki megelégedett azzal hogy elmondtam a tételem, megkaptam a jelest, de olyan is volt akinek nem volt elég, és képes volt 3 órán keresztül feleltetni az ötösért. Szóval ez teljesen változó. 1-1 tárgyra egy hetet hagytam vizsgaidőszakban, annyi idő volt ténylegesen felkészülni.

A római jogot tartják vízválasztónak, pedig szerintem attól nehezebb a polgári jog, és nálunk pl az agrárjogi tanszék és az EU tanszék szerette mészárolni a hallgatókat. Az első évet én utáltam, mert szinte teljesen történelem az egész. II. évtől izgalmasabb :)


Nagyjából ennyi, és most jöhet egy gazdaságinformatikus is :D

2013. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Egyébként nem tudom, hogy gondolod ezt a kettőt. A kettő teljesen távol áll egymástól. Például gimiben én 5-ös voltam mindenből, de nem azért, mert minden tárgy érdekelt volna. Hanem egyszerűen céltudatos voltam, fontos volt a jó jegy. De sose tanultam szívesen a történelmet, a társadalomismeretet, a földrajzot, sőt még a fizikát sem. Így ezekkel eszembe se jutott volna foglalkozni. Ellenben nagyon szerettem a biológiát és a kémiát, így most egy egészségügyi karra járok osztatlan képzésre (mindegy mi...). Ezzel azt akarom mondani, hogy ne hírből válassz szakot. Karriert kell építeni, amit anélkül nem lehet, hogy nem szívvel-lélekkel foglalkozol a munkáddal. A kérdés alapján pedig te abszolút nem azért választod, amiért előbb leírtam, mert akkor eszedbe se jutna ilyen kérdés. Azaz javaslom gondolkozz el, mi érdekel. Az kb. lehetetlen, hogy téged érdekel az informatika, matematika, történelem, magyar és a fizika. Ilyen nincs. Biztos van, amit kirívóan szeretsz tanulni. Lehetsz gazdaságinformatikus jó fizetéssel, vagy jogász fizetéssel. De a lényeg a karrieren van!
2013. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!