Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hagyjam ott az iskolát és...

Hagyjam ott az iskolát és végezzek OKJ-s pincér szakmát?

Figyelt kérdés
Eléggé zavaros a mostani helyzetem az iskolában (középiskola) utolsó előtti éves vagyok, jövőre az osztályomat összevonják egy másikkal. Barátaim elmennek vagy már elmentek az osztályomból, plusz egy tanár eléggé pikkel rám és bukok is az adott tantárgyából. Mivel érettségi után úgy is valamilyen OKJ-s szakmára mennék és külföldön szeretnék érvényesülni, ezért gondoltam azt, hogy nem fogok itt szenvedni. Hanem kiiratkozom és elkezdem az OKJ-s vizsgát, illetve leteszek egy nyelvvizsgát. Elég hülye és felelőtlen döntés lenne ez? Válaszokat előre is köszönöm!

2013. máj. 23. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért rakd le az érettségit én szerintem. Azt az egy évet már kibírod.

Én is hasonlóan jártam még 3 éve. Én osztályomat is összevonták, igaz korábban de beletörődtem, meg jól kijöttem az újakkal. A legtöbb haverom nekem is elment onnan és még is túl éltem.

Én már csak az érettségi miatt nem akartam otthagyni a sulit, hogy legalább az legyen meg.

Szépen letettem az érettségit, igaz hogy szenvedtem, de legalább nem piszkáltak, és néhánnyal még el is tudtam beszélgetni, de közel sem volt jó baráti viszonyom velük. Majud érettségi után elmentem OKJ-ra teljesen új légkörbe, új társaságba, új barátokat szereztem, plusz a régiek is akikkel nem egy suliba jártam, és így jó volt minden.

A szakmám megvan, dolgozok is. A munkahelyemen is összehaverkodtam pár kollégámmal, és érettségim is van, ami előny mert tovább is léphetek ha arra lesz lehetőség és ha plusz szakot kell rá elvégeznem.

2013. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

mások miatt otthagyni elég nagy hülyeség, már bocs.

szerintem mindenképp fejezd be, ha áldoztál rá már pár évet.

lehet később meg majd kaparnád a falat, ha jön egy lehetőség, ahol épp kéne, de nincs meg.

dolgozz azon, hogy ne bukj meg.

okj-zni utánna is lehet.

2013. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!