Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi változott az idei pontszámí...

Mi változott az idei pontszámítási rendszerben?

Figyelt kérdés
2010-ben mikor felvételiztem az egyetemre, még 312 pontom volt összesen (általánosan) és akkor még nem volt nyelvvizsgám. Most ismét kiszámoltam hány pontom lenne, most már középfokú nyelvvizsgával együtt, és 285(!!!) pontom lenne így? Hogy lett kevesebb pontom az évek alatt? Az érettségi eredményeim plusz az év végi jegyeim nem változtak azóta

2013. jún. 10. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a szakra számoltad ki? Lehet, hogy a szaknak változtak a felvételi követelményei: lehet, hogy 2010-ben még bármely két érettségi tárgyat be lehetett számolni (nyilván a legjobban sikerülteket számolták), idén meg már követelmény volt, hogy csak pl. magyar, angol stb.
2013. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Plusz lehet, hogy emelt szintű érettségit kér a szakod.
2013. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
arra a szakra számoltam ki amelyikre felvételt nyertem anno... szóval ezért nem értem! :D de tök mindegy hogy változott e a követelmény mert több szakkal is megnéztem és a 312 pont helyett 285 vagy kevesebb jön ki.
2013. jún. 12. 00:23
 4/4 anonim ***** válasza:
De nekem is a bejelölt szakomhoz 436 pontom van, most megnéztem és pl. turizmus-vendéglátáshoz csak 356. Pedig ugyanazok az eredményeim :D
2013. jún. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!