Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezettan Bsc elvégzése...

Környezettan Bsc elvégzése után mit lenne érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban végeztem, azóta próbálok állást találni, de mint kiderült ez a szak az ég világon semmire sem jó. Egyik lehetőségnek a környezetmérnök msc-t látom (tudom mi a vélemény erről, olvastam :) ), vagy esetleg valamilyen okj-s tanfolyam...

2013. jún. 11. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogyha tudod mi a vélemény, akkor miért is merül fel benned? Nemhogy ugyanúgy nem tudnál vele elhelyezkedni, mint most, hanem a két év alatt semmit se tanulnál... :D


Egyik ismerősöm hulladékgazdálkodási OKJ-t csinál, egy icipicit bízik benne. Sajnos még csinálja, így nem tudom, elhelyezkedett-e.


Sajnos csak valami jó OKJ-t tudok javasolni.


Környezettanról is gondolom sok MSc-re lehet menni elvileg, de a tudás nincs meg hozzá. Ugye mindenről tanulsz semmihez se értesz szak.

2013. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazat megvallva, már jelentkeztem is szeptemberre környezetmérnökire, ill. környtudomány mscre (államilag támogatott féléveim még megvannak rá, ha már félig megcsináltam, miért ne folytatnám? bsc-nél csak többet ér valamivel), de mellette gondolkozok egy estis okj képzésben is.
2013. jún. 11. 15:05
 3/17 A kérdező kommentje:
Az okj-s képzésekről viszont fogalmam sincs... Melyik az, amivel el is lehet helyezkedni, és nem csak elmondhatom magamról, hogy ez (is) vagyok? Informatikai irány, esetleg pénzügy, ami érdekelne. Vagy valamilyen szakma akkor már?
2013. jún. 11. 15:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Akkor környezetTUDOMÁNYra menj, és mellette esti OKJ. Az úgy jó.

Amúgy így totál jó.

Ugye sok szakmai gyakorlatot csináltál eddig?

Mert szakmai gyak/TDK érhet valamit, ha mégse, lesz egy szakmád.

Környezettudománynak van PhD-ja is, nem?

2013. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szegeden semmilyen szakmai gyakorlat nem volt, amikor én tanultam (azóta azt hiszem már van fél éves gyak., környezettanon is). Van phd tudományon igen. Mivel jobb, mint a mérnöki? Eddigi tapasztalataim alapján szinte mindig az volt a gond a szakmába vágó állásoknál, hogy nem vagyok környezetmérnök, csak kutató...
2013. jún. 11. 15:20
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezért igencsak kár.

A környezetmérnöki szak egy nagy rakás sz*r. Ezt muszáj volt kiírnom magamból, mert oda járok :D Nem jó semmire. Tapasztalatom szerint sokkal több a tölteléktárgy, mint tanon. Ilyen b*zi mérnöki kommunikáció, folyamatirányítás, tök sok félévig közgáz meg hasonló tárgyak (legalábbis nálunk), ha úgy vesszük, 4 félév infó. Borzalom... Ehhez képest tanon szakmába vágók vannak. Legalábbis BSc-n. MSc-ről azt hallottam, hogy ott se sokat tanulnak, gyárlátogatások vannak dögivel meg ilyenek, amúgy lekvár a szak...


Úgy érted, Szeged városban próbáltál nyári gyakorlatot, de nem volt rá cég?


Én úgy akarom majd, hogy halmozom a gyakorlatot, minél többet, de nem kicsit félek, hogy nem lesz rá cég...

2013. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy itt nem volt kötelező szakmai gyakorlat, mint környmérnök bsc-n, ahol egy félév szakmai gyakorlat van. Tehát ott 6 helyett 7 félév alatt végezted a szakot. Nézd meg itt a szegedi tantervét: [link] Szerintem a nagyja azért témába vág, még ha vannak olyanok is mint humánerőforrás menedzsment... Meg környezettanról megyek, és kell pótolnom pár tárgyat (matek, fizika mérnököknek, gépészeti ism...)
2013. jún. 11. 15:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Jéé földtudományi szakismeret... ilyen nevű tárgyat a mi sulinkon kívül eddig máshol nem láttam.


Nem fogadják el a környezettanos fizikát, matekot? Nem ugyanaz lényegében??


Hát igazából te tudod...

A gödöllői környmérnök MSc-ről hallottam sokat. Hát, oda se mennék.. Pedig közel van, ugyanis budapesti vagyok.

2013. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem fogadják el... Fizika MÉRNÖKÖKNEK :) Nekem meg sima környezeti fizika, meg kísérleti fizika volt csak pl. Te hol tanulsz? Okj fronton van vmi véleményed? :D Milyen szaknak járjak utána?
2013. jún. 11. 15:41
 10/17 anonim ***** válasza:

OE

Nincs sajnos semmi tapasztalatom.


Gondolkoztam, hogy a BSc mellett végzek OKJ-t. De akkor kettőt csinálok és egyiket se teljes erőbedobással, annak nem tudom, van-e értelme (BSc-n).


Inkább akkor elvégzem csak ezt, és reménykedem, hogy nem halok éhen.


Van ismerős több is OKJ-n, de egyik se dolgozik még, maximum ebben a hónapban végeznek.

2013. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!