Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi eljárás során lehet...

Felvételi eljárás során lehet olyat kérelmeznem, hogy az érettségi átlaghoz az 5 tantárgyból az ötödik, választott tantárgyat ne a bizonyítványból, hanem tanúsítványból számítsák, elvégre ugyanaz a tantárgy?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol?
2013. júl. 1. 19:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy csak 4 tantárgyból számítsák az átlagot, esetleg?
2013. júl. 1. 20:00
 2/16 anonim ***** válasza:
nem kell kérelmezned automatikusan azt veszik figyelembe ami neked kedvezőbb
2013. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De a felvi pontszámító kalkulátora a bizonyítványban lévő eredménnyel számol. Én pedig azt szeretném, ha a tanúsítványon lévő eredménnyel számolna. Lehetséges ez?
2013. júl. 1. 20:29
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nagyon szuper, mivel ez a problémám nekem is. A felvi pontszámító kalkulátora nem a tanusítványból számol, pedig az jobb eredményt hozna. Szóval nem automatikusan megy az. Ha megtudsz valamit, hogy lehet-e írd meg ide is. Írtam eduline-nak ezzel kapcsolatban, de nem kaptam választ...
2013. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha a pontszámítás szabályai szerint a bizonyítványban lévő eredményt nézik, akkor nyilván nincs értelme semmit kérelmezni. Hiszen az a szabály, az van és kész.

Ez kb. olyan kérdés, mint ha azt írnád, hogy "orvosira szeretnék menni, de a magyar érettségim jobb lett, mint a biológia. Kérvényezhetem, hogy számolják inkább azt?"

2013. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig van. Mivel felvin ezt írják:

"A felsőoktatási felvételi eljárás során minden érettségi vizsgaeredményt figyelembe lehet venni, függetlenül attól, hogy az érettségi bizonyítványban vagy tanúsítványban szerepel, de a pontszámítás során a jelentkező számára kedvezőbb pontszámot adó eredményből számítanak felvételi összpontszámot."

2013. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Leírnád konkrét problémát?

Én kipróbáltam én nálam a felvi kalkulátora mindig a jobb eredményt veszi figyelembe automatikusan.

2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy megvan az érettségi bizonyítvány tavalyról, amiben 5 tantárgy van. Tegyük fel az 5. tantárgyam 82%-os. Idén kaptam egy tanúsítványt egy 6. tantárgyból, ami 93%-os mondjuk. Az öt tantárgy érettségi átlagának számításnál nem a 6. tárgyat veszi figyelembe, amiből tanúsítványunk van, hanem azt, ami benne van a bizonyítványban.
2013. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Van az érettségi bizonyítványom, szerepel benne 5 tantárgy, 5 eredménnyel. Idén kaptam egy tanúsítványt a bizonyítványban szereplő ötödik tantárgyból, aminek jobb az eredménye. Ezzel kellene számolnia, és így nem kevés ponttal lenne több, a kalkulátor meg nem így számol.

Kérvényezni kellene vagy ez automatikus, csak a kalkulátor rossz? Vagy honnan tudnám ezt pontosan megérdeklődni?

2013. júl. 1. 21:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Valamit találjunk ki, ha nem csak engem érint. És tájékoztassuk egymást, ha megtudunk valamit. Segítsük egymást!
2013. júl. 1. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!