Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol-magyar tanári szak...

Angol-magyar tanári szak mennyire jó választás, ha mindenképpen tanár akarok lenni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindenképp tanár akarsz lenni, akkor nyilván jó választás.

Én angol-magyar tanári szakot végeztem. Először nyelviskolában dolgoztam, de most már csak magántanítok. Csak angolt.

Soha nem akartam általános- vagy középiskolában tanítani.

2013. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én tanítani szeretnék, csak nem tudom, hogy ezek keresett szakok-e, lesz-e munkám.
2013. júl. 6. 22:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Most inkább a fizika-matek-kémia-biológia-földrajz szakos tanárok a keresettek, de szerintem angol-magyarral se lehetetlen munkát találni.:)
2013. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Aki tanárnak megy, az legfőképp ezeket végzi el (nem alaptalanul, mert pl. magyar szak baromi könnyű, rengetegen elvégzik). A természettudományi szakok annál kevésbé mert rohadt nehezek, azzal biztos lenne munkád
2013. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az angolt mindenképpen szeretném, a természettudományok nem az erősségeim, 3-as, 4-es vagyok belőlük,törit nem szeretem, Nem akartam egy médiát vagy erkölcstant felvenni mellé, mert abból kevesebbet órát taníthatok, még a német lehetne egy lehetőség.
2013. júl. 6. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy a magyar szak olyan könnyű, de nem akarok egy újabb mérnök VS. bölcsész vitát kirobbantani.
2013. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem mondanám, hogy a magyar szak könnyű. 90-en indultunk magyaron, harmincheten végeztünk a normál képzési idő végén (a többiek feladták, kibuktak, csúsztak, c vizsga nem sikerült, stb.) Rengeteget kell olvasni, de ez is egyetemfüggő. Azért nem egy büfészak.
2013. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az angol elég keresett, sok angoltanári állás van iskolákban. Pl. nálunk is sok órája van az angolosnak, meg óraadót is alkalmazunk, szóval nálunk pl. jó lenne még egy angoltanár.
2013. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
A nyelvoktatásnak mindig lesz jövője,mindenképpen érdemes nyelvtanárnak tanulni, ők azok, a természettudományi tárgyat tanítók mellett,akik mindig kelleni fognak. A német emellé nagyon jó párosítás lenne,bár azt kell mondjam,jóval nehezebb is, sokkal nehezebb évek elé néznél,mint egy angol-magyarral. (említetted opcióként is,azért mondom) Angol-német tanárit akkor ajánlom,ha elszánt vagy,bírod a gyűrődést,a rengeteg szemináriumot,és azt,hogy főleg évközben kell toppon lenned,nem csak vizsgaidőszakban. Ez mondjuk annyival lehetőséget is eredményezne,duplanyelvszakosként előbb lesz munkád, és megannyi más területen is elhelyezkedsz,ezzel nem csak tanár lehetsz. Ha mindenképp tanár szeretnél lenni,az angol-magyar jó választás,és szép nagyon!
2015. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok,nálunk az iskolák között (általános iskola,gimi) megy a harc a magyar és az angol tanárokért is. Tény hogy a természettudományi tantárgyaknál végképp nincs tanár,de szerintem ezekkel is lazán elhelyezkedhetsz. Ráadásul adhatsz másodállásban angol órákat másoknak vagy korepetálhatsz. Szomszéd városban lévő angol tanár is így kezdte,ma már saját nyelvstúdiója van.
2018. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!