Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dráma vagy informatika érettsé...

Dráma vagy informatika érettségi, esetleg mindkettő? Ti miből érettségiztetek választottként, valamelyikkel van tapasztalatotok? Jártatok fakultációra miatta?

Figyelt kérdés

Most megyek 12. osztályba, öt évfolyamos gimnáziumba járok. Tavaly egész évben jártam informatikából érettségi felkészítőre, mert nemigazán tudtam eldönteni, mi legyen a választott tantárgyam, az informatikát pedig szeretem, ezért ezt választottam. Jövő tanévben elméletileg csak januárig kell majd felkészítőre járni, így lényegében én már a felkészítő kétharmadán már túl vagyok. Nem szívesen hagynám csak úgy félbe.

De nem olyan rég rájöttem, hogy továbbtanulás szempontjából hasznosabb lenne, ha drámából érettségiznék, illetve úgy érzem az talán kicsit jobban is sikerülne. Ezzel az a gondom, hogy eddig nem nagyon tanultam drámatörténetet "csak" színjátszóra jártam/járok. Illetve, hogy tanév végén már kellett fakultációt választani, én pedig a matek-magyar-német tantárgyakat, plusz az informatikát választottam. Így a dráma sajnos már nem férne bele. Végzősként (terveim szerint) már csak a matek és a magyar fakultáció maradna, így felvehetném a drámát is.

Nem tudom, megéri-e megcsinálni 12-ben egy informatika érettségit, 13-ban pedig a drámát még pluszban!? Mindezt úgy, hogy már van egy előrehozott utazás és turizmus, és egy német érettségim. Jövőre pedig a németet szeretném emelten megcsinálni, illetve magyarból is kellene egy emelt érettségi a továbbtanuláshoz. Így lényegében hét érettségim lenne (vagyis nyolcszor érettségiznék, hiszen a német már egyszer megvan...)

Mit gondoltok? Ez túlságosan sok? Azt gondolnák, nem tudtam eldönteni, mit akarok...? A tapasztalataitokról szeretnék kérdezni, ti hány tárgyból érettségiztetek? Nagyon köszönöm előre is!


2013. júl. 11. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, mi szeretnél lenni?

Másodszor: tudtommal a dráma érettségi nem számít sehova, pontot nem ér a továbbtanulásban. Én éppen ezért nem érettségiztem sem filozófiából, sem médiából, mert nem számított sehova. Végül magyarból emelteztem meg franciából, viszont a magyar emeltre való felkészülés elvitte minden időmet/energiámat.

2013. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Német-magyar szakos tanár szeretnék lenni, később pedig szeretnék drámapedagógiát tanulni. Tudom, sajnos nem számít. De ha később is ilyesmit tanulnék, akkor talán hasznos lenne.

Szóval nehéz a magyar, hát én is ettől félek...

2013. júl. 11. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor úgyis az alapoktól tanulnád, szóval... :) De nem akarlak róla lebeszélni, mert nem az én dolgom. Igazából ha abból indulok ki, hogy nekem is lesz filozófiám szeptembertől az egyetemen és az milyen szintű lesz, meg az milyen szintű, amit most tanultam egy évig a középsuliban, így nem látom értelmét a dráma érettséginek.

Igen, nehéz a magyar emelt, nagyon összetett és ugye oda nem elég annyi, hogy szereted a verseket meg ilyesmi, hanem elég komoly lexikális tudást igényel, meg kreativitást, jó fogalmazást, választékos nyelvhasználatot, stb.

2013. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!