Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy el tudjak...

Mi kell ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni egy nemzetközi ügyvédi irodában?

Figyelt kérdés
Jövő évtől fogva jogot fogok hallgatni, van több nyelvvizsgám, ezért gondoltam erre. Mire figyeljek oda egyetem alatt?

2013. júl. 11. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
szia, melyik egyetemre jelentkeztél?
2013. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szegedre
2013. júl. 11. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
én is odajárok jogra, hát szerintem arra, hogy nagyon jó jegyeket kapj, és hogy nemzetközi modulra menj majd :)
2013. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Egyetemre arra figyelj hogy négyesnél rosszabb jegyet ne szerezz, summa cum laude-s diploma, szóval Hajtsd keményen az 5 évet, állj rá a jogi szaknyelvre, és a nemzetközi és európai jogra nagyon figyelj, e témában olvass rengeteg könyvet, plusz idegen nyelvi jogi könyveket is. A nyelvet fejleszd tovább, ha középfokúd van, csináld meg a felsőfokút, plusz tanulj annyi nyelvet amennyit elbírsz! :D Tapasztalat, nemzetközi ügyvédi irodánál ez kell :)
2013. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor jól gondoltam, hogy a nyelvtudással errefelé kéne mozdulni. Van felsőfokom angolból és franciából + középfokom németből. Esetleg azt valaki meg tudná mondani még milyen nyelvet lenne legérdemesebb megtanulni?
2013. júl. 19. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha ennyi nyelvvizsgád van, szerintem az elég, a szakmai nyelvre állj rá! Nálunk van 7 féléves jogi szakfordító képzés, kizárólag jogászoknak, nem tudom h Szegeden van-e ilyen. Aki pedig lepontozta az előző válaszom, annak csak gratulálni tudok, igazi magyar mentalitás! :)

Kérdező, neked pedig sok sikert, ügyes vagy, nem hinném h problémáid lennének az egyetemi éveid alatt! ;)

2013. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) franciából van szaknyelv úgy hallottam, meg lehet jelentkezni külön angolszász vagy német szakfordítói képzésre is
2013. júl. 19. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
angolból, németből és franciából is van szaknyelv a karon nálunk, és majd ha modult választasz ott kötelező tanóra is lesz
2013. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Komoly nemzetközi iroda lehet, ahová nemzetközi jog kell :D Tesó, te is max. TV-ben láttál olyat ;)
2014. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!