Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válasszam?...

Melyik szakmát válasszam? (Vendéglátásszervező-vendéglős vagy Kereskedő) SÜRGŐS! Mindenki véleményére kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

Ez a 2 szakma érdekel, melyiket érdemesebb elvégeznem?

Minden pozitív- negatív hozásszólást várok, munka, elhelyezkedés, fizetés, saját vélemény terén!!!!!!



2013. júl. 13. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezek között gondolkoztam, vendéglátásszervezőt választottam. :) Több elhelyezkedési lehetőség szerintem, a borravalóval megkeresheted akár a fizetésedet mégegyszer.. :)

Külföldön, nyelvvizsgával is el lehet helyezkedni. 18/N

2013. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Vendéglátásszervező-vendéglős, ezzel pincérként és szakácsként is ellehet elvileg helyezkedni. A

zt tudni kell, hogy a vendéglátás terített, külföldön pl. nem fogják nézni a végzettséged ilyen területen (ha jól tudsz angolul felvesznek felszolgálónak, ha nem csak mosogatni fogsz, későbbiekben lehetsz üzletvezető, de ez nem feltétlenül jár fizetésemeléssel. Szakács OKJ képzésre felesleges menni, mert semmilyen gyakorlatot nem kapsz, már pedig mindenhol az az első, hogy megnézik, hogy mennyire ismered magad ki a konyhában.) . Magyarországon pedig a legalulfizetettebb területekhez tartozik a vendéglátás, tehát aki ilyen területre készül az nem Magyarország meghódítására készül.


Azt tudni kell, hogy mind két képzés büfé. Pl. Budapesten mindegyik iskola híresen rossz, ahol ezeket a képzést megszerezheted. Tehát igazából lesz egy papírod gyakorlat nélkül (Ring, Minerva, Athéné, Atlanta stb. stb. mind kuka).

Azt is jó tudni, hogy szinte semelyik OKJ képzéssel nem fogsz elegendő gyakorlatot szerezni legyen az akármelyik képzés. Megfelelő elméletképzést csak az egyetemek és főiskolák által indított felsőfokú képzéseken kapsz jóformán, ebben az esetben a gyakorlatképzés iskolafüggő (a bátyám például azért nem vizsgázhatott, mert nem talált gyakornoki helyet, pedig elvileg az iskolának biztosítania kellett volna).


A rendes kétkezű szakmák érnek csak valamit és azok is csak a szakmunkás iskolák által nyújtott képzési formában.


Összefoglalva: Ne várj csodát semelyik iskolától, ezekkel a szakmákkal Magyarországon 100%, hogy nem fogsz elhelyezkedni a képzés befejezése után.


Én vendéglátásszervező-vendéglősnek fogok jelentkezni esti képzésre, mindezt úgy, hoyg teljesen tudatában vagyok, hogy soha a büdös életben nem fogok vele állást találni. Estire megyek, hogy ne pazaroljam az időm nappalin, mellette nyelvet tanulok és csak azért megyek, hogy továbbra is kedvezményesen tudjak utazni.


Tudom, hogy nem feltétlen a kérdésre válaszoltam, de jó, ha tisztában vagy ezzel és nem képzés befejezése után szembesülsz a könyörtelen igazsággal.


u.i.: Kereskedőről semmit sem tudok, de igazából mindegyik képzés szintje egyformán alacsony, csak éppen mást tanítanak minősíthetetlen formában. Példának okáért, olyanról is hallottam, hogy az egyik ilyen "nívós" helyen két teljesen különálló szakmai csoportot összevontak több tanóra erejéig.


19/F

2013. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 LACI115 válasza:

A másodiknak teljesen igaza van. Nekem vendéglátó üzletvezető és manager végzetségem van.Ezekkel a képesitésekkel sehol nem tudsz labdába rúgni.

Ezek arra jó ha sok pénzed van akkor saját vállalkozást indithatsz.(csak képesiéssel kapsz vállalkozói igazolványt.)A vendéglátós végzetség a jobb, mert azzal

nyíthatsz bármlyen kereskedelmi üzletet vagy vendéglátói

üzletet. Viszont a kereskedői végzetséggel nem nyithatsz

vendéglátos üzletet.

A boravalot el is felejtheted a mai világban.

Örülhetsz ha valamennyi profitot ki tudsz termeni!

(Sajnos)

2013. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

En megcafolnam h semmit nem ersz ezzel a szakmaval. A mi sulinkban ezt olyan durvan komolyan tanitjak, gyakorlathellyel, hogy az mar szinte nehezebb mint leerettsegizni. A vend.szervezo szakon kimeletlen sok elmeleti orad lesz, es ugyanannyi gyakorlatod,a vizsga olyan cumi lesz h elajultok, szoval sztem eleg komoly szakma, mar ha komolyan veszik a suliba. Viszont ez nalunk erettsegi utani kepzes vemdeglatason erettsegiztem es maradtam szakman az okjsal szart se ertek szerintem. Ez nalunk 2 eves es jo nehez.


Peldanak okaert aki ebbol a sulibol jott ezzel a szakmaval, ma mar deichmann vezeto.

Nagyon keves vezetonek nincs papirja ezert ma mar konnyebb lesz vezetoi allast vallalni.

Tavaly vegzett noverem PEPCO nevu bolt vezetoi aszisztense lett.

2016. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!