Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted mely szakok felesleg...

Szerinted mely szakok feleslegesek a felsôoktatásban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 15:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Nincs felesleges szak.
2013. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Balneológia, hogy klasszikust idézzek. :-)
2013. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Amelyik létszám hiány miatt el sem indul.


Az ilyen biszem-baszm szakok is csak úgy tudnak elindulni, ha van elég jelentkező. Aki oda jelentkezik, az úgy véli számára nem felesleges, és vállalja a hátrányokat is, ami ezzel járhat.

2013. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
Nincs felesleges szak, mindenki azt tanulja, amit szeret. Nem lehetne egy mérnökhallgatót arra kényszeríteni, hogy jogot tanuljon és fordítva sem. Én így gondolom. De gondolom ebből megint egy bölcsész vs mérnök vita fog kikerekedni, sok büfészakozás és mekis eladós megnyilvánulással!
2013. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Silber ***** válasza:

#4: vegyészmérnökként kellett jogot hallgatnom, "mérnöki" kommunikációt és szociológiát is. :)

Felesleges szak... Ez nehéz kérdés. Szerintem amennyiben létezik ilyen, egyik-másik menedzser szak körül kellene szimatolni.

2013. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden, ami FEEK (andragógia és társai). A szakoknak talán lenne is némi értelme, de nem azzal az embernek nehezen nevezhető csürhével, ami oda jár.
2013. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Cociológia,pzihológia,ndragógia,btk,gtk,ájk és társai...
2013. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért könyvelők és jogászok kellenek kedves előző, csak a mennyiség nem mindegy. Habár szívem szerint én is ezt a listát írtam volna, ha a hallgatók mentalitását nézem.
2013. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Azért a GTK-ról azt állítani, hogy felesleges...

Vannak alibi szakok, de pl. a pénzügy és számvitelt nem nevezném annak.

2013. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

7.es ha nem tudnám, hogy provokációnak írtad még fel is háborodnék.


Végül is tényleg minek az ügyvéd? jogász? gazdasági szakember? pszichológus, aki valószínűleg a te értelmi fogyatékos jövendőbeli gyermekeiddel is fog foglalkozni? tényleg tök felesleges mind :D

2013. júl. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!