Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egészséges életmóddal...

Milyen egészséges életmóddal kapcsolatos szakok léteznek egyetemeken?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos.
2013. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezen kívül gondoltam. Valahogy nem konkrétan a betegségek érdekelnek, hanem hogy hogyan őrizzük meg az egészségünket, ill. ha meg is betegszünk, ne rögtön bekapjunk valami pirulát, hanem találjunk rá valami alternatív gyógymódot.
2013. júl. 18. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:
táplálkozástudomány! tesóm is oda jelentkezett, csak külföldre.
2013. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pontosan hová?

És ez a táplálkozástudomány egyenlő a dietetikával, vagy ez már mesterképzés?(ha jól tudom itthon is van ilyen hogy táplálkozástudomány, csak az már mester..)

Le tudnád írni, mivel fog foglalkozni a testvéred?:)

2013. júl. 18. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:

pontos magyar nevét nem tudom, ott ez egy bsc képzés, személyre szabott étrendeket fog készíteni személyre szabottan, laboreredmények/diagnosztizált betegségek alapján. pl. cukorbetegeknek, lisztérzékenyeknek, elhízottaknak, pajzsmirigyeseknek, és nem is gondolnád, milyen sok betegség van még, ami étrenddel egy visszafordítható folyamat. fog tanulni jó sok kémiát :)


a suli amúgy norvégiában van, osloban, de gondolom ez most neked lényegtelen, ő más miatt fog odajárni :D

2013. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez a suli, ha esetleg találsz angol fordítást rá, akkor el tudod olvasni, most én hirtelen nem látom [link]


de biztos vagyok abban, hogy itthon is van ilyen

2013. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Alternatívan eszed,iszod meg és szívod be a sok mérget.Szerinted ezt,hogy előzöd meg?
2013. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
a szobát állandóan mocskolod, tulajdonképpen felesleges is takarítani, hiszen újra mocsok lesz. ugye?
2013. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Népegészségügy
2013. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Itt Magyarországon táplálkozástudományi msc van, dietetika bsc-vel lehet odamenni, de múltkor nézegettem és, ha minden igaz, akkor elvileg biológia szak is jó hozzá, meg egész sok minden. Ezt felvin meg tudod nézni a mesterszak keresőben. Esetleg az is jó lehet, ha elmész mondjuk ETK-ra vmilyen szimpatikus szakra és utána elvégzel egy természetes gyógymódok szakképzést. A PTE-n tudom, hogy van ilyen, legalábbis volt, de kell hozzá egy egészségügyi diploma. Mondjuk gondolom ott sem mind1 milyen.
2013. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!