Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez is büfészak, az is. Most...

Ez is büfészak, az is. Most mondjátok meg:Melyik szakkal tudnék elhelyezkedni az alábbiak közül? Ezek érdekelnek.

Figyelt kérdés

pszichológia, szociológia, szociális munkás, társadalmi tanulmányok, anglisztika

esetleg még ezek, bár nem annyira, csak ezeket tanácsolja a családom: környezetmérnök, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus - de ezutóbbiakhoz infóból még béna vagyok, valahogy fel kéne zárkóznom (most nyáron nyelveket tanulok)

Szerintetek?



2013. júl. 26. 20:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*informatikus könyvtáros, ez kb. eddig nálunk a kompromisszum, hogy az leszek (jövőre érettségizek)
2013. júl. 26. 20:54
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

A családodra ne hallgass... :D Amíg nem lesznek tisztában a munkaerőpiaci helyzettel. Már megbocsáss.


Mi a gondod az anglisztikával? Azért az angol nyelv tudtommal kell... angol nyelvű tolmács kell, angoltanár is, amennyire én tudom. Biztos nem is könnyű bekerülni anglisztikára, nem is az a szak, amit sokan el tudnak végezni.


Amúgy az infó jó, de baromi nehéz. A gazdinfó nem, de asszem az büfészak. Kicsit olyannak hangzik.

A mérnökinfó jó, de ha nem vagy jó infóból és humános vagy...

2013. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
A humán tudományok közül nem igazán tudok olyat mondani, amivel boldogulni lehetne. Kivételt talán a nyelvszakok jelentenek. De a jó nyelvtudáshoz nem kell főiskola, egyetem. Humán végzettséggel ha el is tudsz helyezkedni nem sokat fogsz keresni, bár most talán kicsit felhúzzzák a tanárok fizetését, ha van kedved ehhez a munkához. A felsoroltak közül szerintem a mérnökinformatikus a legéletképesebb. A gazdaságinformatikus jól hangzik, de félő, hogy valójában se ez, se az.
2013. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az angollal semmi bajom, az tetszik.:) Fordítóirodában szeretnék dolgozni vele. De elvileg azzal se olyan könnyű megkeresni a kenyeret, mert "már mindenki tud angolul".
2013. júl. 26. 21:02
 5/26 A kérdező kommentje:
Infóból nem az a baj, hogy nem csinálnám meg az órai feladatokat, de nemépp egy infós suliba járok, programozást pl. jövőre vesszük, egy évig nem is volt infóm, előtte is gyenguszka, most is csak azért van, mert felvettem fakt.-nak.
2013. júl. 26. 21:04
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Ki mondta neked, hogy bármelyik mérnök vagy informatikus vagy a pszichológia büfészak? Nettó marhaság.
2013. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Első voltam.


Mindenki tud angolul, de tolmács csak kell. :) Ismerősöm az UTE-nél fordít, anglisztikát végzett (szerintem... nem tudom van-e még konkrétan az angol nyelvvel foglalkozó szak).


Amúgy az egészségügyben orvosként, ápolóként el tudsz helyezkedni. Az ápolók alulfizetettek, az orvosok se elégedettek. Amúgy sok túlóra, túlhajszoltság stb-stb.

Az informatika jó terület, szoftverfejlesztő, programtervező informatikus, mérnökinformatikus jól keres.

A műszaki szakok is jók. A felvi.hu szakrendezése szerinti műszaki szakok közül talán csak a környezetmérnöki meg a műszaki menedzser büfészakok. De ezek annyira, hogy konkrétan a tanárok és a hallgatók se tudják, mire jó a szak. A műszaki menedzsernél talán még csak-csak tudnak valamit hebegni-habogni, de a másiknál még azt se...


Szerintem ha humános vagy, menj nyelvszakra. Esetleg pszichó külföldön?

2013. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A pszichológia olyan értelemben büfészak, hogy itthon nehéz vele elhelyezkedni rendes állásba, lehetsz pl. iskolában, ahol 5 perc jut mindenkire.

A környezetmérnökit mindenki lebüfészakozza, mármint, hpgy az még értelmetlen is.

Pszichológiát külföldön? Nem tudom, hogy tudom-e annyira a nyelvet, tudok-e annyira gondoskodni mindenemről, meg én szeretek Magyarországon élni, de tényleg.

Orvos, ápoló semmiképp nem leszek, nem bírom a vért.

Van anglisztika szak, de nem kifejezetten a nyelvvel foglalkozik, mármint az olvastam, sok van a kultúrájukról,angol/amerikai szokások stb.

2013. júl. 26. 21:45
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvszakoknál mindegyiknél van kultúra amúgy, nem?


Egyik jó barátnőm pszichóra akar menni, és mivel nehéz itthon elhelyezkedni, ezért külföldre.


Amúgy a családod miért javasol egy büfészakot, egy félig büfészakot és egy baromi nehéz szakot (mármint az a gond hogy baromi nehéz + reál is)?

Nem akarom őket bántani.

Amúgy én se értek egyet azzal, amit az én családom javasolt anno.

2013. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát, igazából az angollal nagyjából ki vannak békülve, az infó könyvtárost is javasolják, azzal nagyjából el is lennék, a többi nem tetszik nekik: pszichológia, szociológia, szociális munkás, társadalmi tanulmányok
2013. júl. 26. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!