Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most szeptemberben leszek (...

Most szeptemberben leszek ( szept.4 ) 20 éves. Kihagytam 1 évet egyetem, és okj nélkül. Tehát 2012 májusában érettségiztem, kérdésem hogy ugye nekem ingyen lehet járni most szeptembertől okj-ra?

Figyelt kérdés
meddig lehet oda jelentkezni? másik kérdés: édesanyám 50 éves lesz január 24.-én, neki nincsen okj-s szakmája, ez lenne az első...neki is ingyen lehet? vagy ilyen idős korban hogy van?

2013. júl. 30. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első OKJ elvégzése huszonegy éves korig ingyenes nappali képzésben.

Ha valaki ennél idősebb, akkor ingyenesen már csak estis OKJ-ra tud menni. Te még iratkozhatsz ingyenesen OKJ-ra, amíg be nem töltöd a huszonegy éves kort

2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
gyógymasszőrért mindeképpen kell fizetni?
2013. júl. 30. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, csak találnod kell olyan okj-s iskolát ahol iskolarendszerű képzésben indítanak gyógymasszőr képzést, és nem tanfolyamon.
2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
raoul wallenbergbe van?
2013. júl. 30. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Van

[link]

2013. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia kedves kérdező !

Nos az van, hogy idén nyáron június, vagy július elsején hatályba lépett egy olyan törvény mi szerint, hogy a diák érettségi után 18-tól 20 éves koráig tanulhat ingyenes okj- s képzésen... és ezt olyan szigorúan veszik, hogy ha Te pl 19 éves korodban fejezted be a középiskolát, akkor érettségiztél le, ugye értelem szerűen 19 éves korodban kezdenéd a 2 éves okj-és képzést és 21 éves lennél mikor befejeznéd, ami már meghaladja a 20 éves kort, ezért függetlenül attól, h Te Neked ez lenne az első szakmád az utolsó évet már esti tagozaton teheted csak le és ennek már van anyagi vonzata...

Ha elmúltál 20 éves, akkor csak felnőtt képzésen vehetsz részt, vagy esti tagozaton

A főiskolákra egyetemekre ez nem vonatkozik...

Remélem tudtam segíteni... :)

2013. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hülyeség.
2013. júl. 30. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os tényleg butaság ami írtál

..a hatályos tv szövege az alábbi

"Nappali rendszerű iskolai oktatásban a tanuló abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyben betölti

középiskola és szakiskola esetén a huszonkettedik

életévét."

2013. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végül gyógymasszőrire mentél?
2016. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukád ?
2016. júl. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!