Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a gyöngyösi Berze...

Vélemények a gyöngyösi Berze Nagy János Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most leszek 8.-os és lassan ideje iskolát választani. Nézegettem már és ezt tetszett a legjobban, a képzése is megfelel. Véleményeket szeretnék kérni róla; érdemes-e oda menni (vagy esetleg a hatvani Bajza jobb), milyenek a tanárok/diákok, mennyire anyagias, és legfőképpen a programjai érdekelnek. Vannak külföldi jutalom/(vagy) nem jutalom utazások? Mert mindenképpen olyat szeretnék, ahol van erre lehetőség. :) Előre is köszönöm mindenki segítségét!

2013. aug. 6. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Voltam ott fizikaversenyen, a diákok és a tanárok is (vagyis hát a fizikatanár, mert másokkal nem beszéltem) kedvesek voltak. Érettségikor volt a fizikaverseny és a nem érettségizők mentek vmi túrára együtt a sulival, ennyit tudok. Egri Szilágyiról tudnék többet, ha érdekel.
2013. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ne tedd, inkább menj valamelyik egri gimibe, de még lehet, hogy a Bajza is jobb választás lenne. Utazásra van lehetőség, három tábor, ebből kettő megfizethető, meg egy sítábor azért, ami már annyira nem. Ezen felül egy nyelvi út, ha 5 évesre mégy, de az osztályfőnököktől ne számíts sokra osztálykirándulás terén. Anyagias? Kifejezetten, s ez valószínűleg csak egyre inkább ilyen lesz.
2013. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze akadnak jó tanárok, fizika, matek, biosz, töri és a nyelvi tanárok a jobbak közül kerültek ki, de én még mindig inkább az egri gimiket ajánlanám.
2013. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
54%

Én ötödik éve járok a Berzébe, és nem csalódtam. Ugyan a vélemények eléggé megoszlanak róla, én csak ajánlani tudom, hisz nincs olyan iskola, amiben ne lehetne hibát találni.

A tanárok néhány kivételével igen magas színvonalon oktatnak, a természettudományok és nyelvek terén főleg, a közösség meg szerintem nagyon jó. A diákok többségében kedvesek, és nem csak ez a tipikus gimnazista-vagyok-és-az-milyen-jó-és-menő típusból valóak, úgy gondolom, mindenki találna magának igaz barátokat.

Anyagiasság...ez osztály és osztályfőnökfüggő...na meg persze attól is, hogy neked mi számít anyagiasnak...nálunk 2000 az osztálypénz havonta, de mindent, tényleg, mindent ebből finanszírozunk.

A táborok eszméletlen jó hangulatban szoktak telni, kilencedik elején evezős gólyatábor, gólyaavatóval egybekötve, év végén erdei iskola, tizedikben sítábor(ez kissé húzós, de szintén fantasztikus, és tizenegyedik év végén vízitábor.

Ezeken kívül rengeteg versenyzési lehetőség van, meg sport (foci, röpi, kézi, atlétika, aerobic, ingyen mehetsz kondizni), énekkar, szakkörök szinte minden tárgyból, hat nyelven tudsz tanulni.

Szóval,ha nem is első helyre, de érdemes megjelölnöd, mert a Berzések, úgy gondolom, egy klassz, összetartó közösség...:)

és jöhetnek a negatív dolgok, de én akkor is így gondolom

2013. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg fogom jelölni, de nem első helyen:)
2013. dec. 12. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Ember, véletlenül se gyere a Berzébe, menj akárhova csak ide nem. Az összes továbbtanulási lehetőségednek vége, amint belépsz a Berzébe. Én is azt gondoltam, hogy milyen jó lesz "az elit gimnázium", de így érettségi után rájöttem, hogy bárhol letehettem volna az érettségit sokkal jobb felkészítéssel és több ismeretre tehettem volna szert.

A Berze nem azt szeretné, hogy ott tanulj, hanem, hogy ott legyen az életed és a pénzed. Habár évente van valamilyen tábor, ezek minősége gyatra és az egész ellátás minőségéhez képest még drága is.

Általában mindenféle értelmetlen "diákadó","DSE tagság" vagy egyéb díjak kifizetésére kérnek, amik kifizetése csak opcionális, de könnyen kiutálnak a tanárok, ha nem fizeted be őket.

A tornaterem felszerelése hiányos és a több ezer forintos befizetett DSE tagságdíj se ide jut el. A mosdók piszkosak, a vécék el vannak dugulva. Ugyanez a helyzet van a gimnáziumban is. Az összes mosdó undorítóan néz ki, büdös és még WC papírra sincs pénze az iskolának.

Általában arra szoktak hivatkozni mindenféle probléma esetén, hogy "az iskolának nincsen pénze".

Ha ide jössz, szörnyű taníttatásban lesz részed. A tanárok nagyjából fele akar tényleg tanítani de a másik fél csak a havi fizetésért jár be. Nem ritka az olyan óra, amikor a tanár a torkából üvölt. Az állatokhoz hasonló magatartást az átlagos tanuló is követi, hiszen a jelentkezők alacsony száma miatt akár bárkit felvesznek. Ne essen senki illúzióba, ez nem válogatott gimnázium!

Talán az i-re a pontot a tanárok sorozatos "kapcsolatai" teszik fel, de ebbe inkább nem megyek bele...

Kíméld meg magad a Berzétől, mert az egész további életedet tönkretehetik az inkompetens tanítási módszerek és maga a nyomor.(minden osztálypénzből kifizetendő, amit persze te fizetsz be)

A Berze tönkre fogja tenni az egész gyerek/tinédzserkorod.


NE GYERE A BERZÉBE, AKÁRHOVA, CSAK IDE NE!!!

2014. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Szio!:) Valószínűleg már beadtad valahova a felvételedet,ezért neked édes mindegy mit írok,de ezt a választ az előttem íróhoz és az felvételizőkhöz címezném.

Szerintem a Berze a rosszindulatú általános iskolás pletykák ellenére,nagyszerű hely.

Az előttem írónak valami hatalmas traumája lehetett az iskolával kapcsolatban,vagy csak poénkodott,mert semmi se igaz abból,amit írt.(több mint 4 év tapasztalatból tudom)

A programok nagyon jók,én személy szerint szeretem,amikor elszakadthatunk egy kicsit a tanulástól(pl:gólyatábor,erdei tábor,sítábor,erdélyi csereprogram)

Az iskola meg elég erős,azt hiszem Heves megyében a második legjobb vagy talán a legjobb,valami országos sorrend alapján.

Azok pedig tévhitek,hogy a Dobó,meg a Bajza ezerszer jobb.


És ha az ember gyöngyösi akkor helyi vagy max. 20 perc busz utas iskolákat ajánlom,mert a kollégiumban nagyon nehéz teljes mértékben a tanulásra figyelni.

2014. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Amit én sok helyen olvasok, az az, hogy "a Berze Heves megye legjobb iskolája!!!"

A nyílt napon is ezt szajkózták.

Felvilágosítok mindenkit, hogy a Hvg listái szerint a legjobb a Szilágyi (Eger). Az összesített és a vidéki iskolák listáján is megelőzi a Berzét. Ettől független a Szilágyitól sem vagyok elájulva, de most a Berzéről van szó.

Voltam a nyílt napon. Meghallgattuk, hogy szar a Bajza, szar a Vak-Bottyán, szar a Szilágyi, sőt, a Neumannt is szidták!!

A 30 perces természettudományos előadásból 10 perc azzal ment el, hogy bizonygatták, hogy Heves megyében minden iskola vacak, csak a Berze jó. Persze ez érvekkel nem lett alátámasztva.

Azt, hogy Hevesből csak a Berze került top100-ba, azt 6x hallgattuk meg. Azt ne hangsúlyozták, hogy ben t van a Szilágyi is, a Neumann pedig azért nem taláható meg, mert alapítványi (3. legjobb alapítványi iskola az országban), és azoknak külön lista van.


És most a statisztikát hagyjuk, jöjjenek az egyéb tapasztalatok:

Én ilyen mértékű önfényezést még nem láttam. Persze, dícsérni kell, de nem a többi iskola lehúzásával. A nyelvoktatása semmi, nincsenek tagozatok (faktot választasz 9.-től), és a tévhitekkel ellentétben nem olyan nehéz bekerülni. Ha a vitt pontokból csak 1-2-t vesztesz, és írsz egy 70 pontos központit, elsők közé bekerülsz.

Magáról az épüetről annyit, hogy patinás, de nekem kissé nyomaszt is volt, gondolom azért mert gyakorlatilag sötét lépcsőházakban járkáltunk össze vissza. Kárpótol a BerzeLab, ami tényleg szuper.

De nem épület alapján kell megítélni az iskolát.


Összefogalva: a neten olvasottak és a nyíltnap alapján nekem az jött le, hoy itt a külsőségek a fontosak, az már le van szarva hogy érzed magad, csak mutasson jól a statisztika.

2015. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Minocska válasza:
100%

A lányom most 9.-es a Berzében.

Igaz, hogy a Berze a legjobb iskola Heves megyében. A HVG listája szerint a 63. a százas listán, amiben a budapesti iskolák is benne vannak. Az utána következő hevesi iskola az egri Pálvölgyi a 82. helyen. A Szilágyi a 83., a Neumann a 99. helyen áll a legfrissebb lista szerint. Ezt a "ranglistát" a következő adatokból állapítják meg: kompetenciatesztek eredménye, érettségi eredmények, felvételi eredmények. A Berze felsőoktatási intézménybe való felvételi aránya több, mint 95%. Ezek a számszerű adatok.

Az épület valóban kissé régies, meg kell szokni, de a tantermek világosak, barátságosak. Az iskola területén belül, külön épületben van a Berze saját menzája. Az iskolának saját, modern sportcsarnoka van, ami 1 perc sétára található. A Berze lab fantasztikus.

A lányom tanárai segítőkészek, lehet tőlük kérdezni, értékelik a szorgalmat, a figyelmet. Szeretnek dicsérni, ha valaki azt kiérdemli, meg is teszik. Mindig adnak javítási lehetőséget. A gyermekem mindegyiket kedveli, a leadott anyag nagy részét már órán meg tudja jegyezni. Nincs hatalmas mennyiségű házi feladat.

Az, hogy nem tagozatos iskola, nem jelent hátrányt. Ez annyit tesz, hogy a tanuló saját maga állítja össze a tagozatát. A lányom vegyészmérnöknek készül, ezért emelt kémiára van szüksége. Ez tagozatos iskolákban csak biológiával együtt vehette volna fel, így feleslegesen tanult volna emelt óraszámban biológiát. Itt biosz helyett informatikát vett fel, ami minden mérnök szakon jól jön, plusz angolt. A Berzében 2 fakt kötelező, 3 a maximum felvehető. Ajánlják, hogy az egyik idegen nyelv legyen, mert akkor meg lesz a középfokú. A felvételi után a bejutottak tesztet írnak angolból. Ez mindenre kiterjed, amit 8.-ig vehettek. A teszt nehéz, ez alapján osztják csoportba a diákokat, a csoportok között később van átjárási lehetőség. Tankönyvet angolból az első tanítási hét végéig nem is rendelnek, csak miután kialakultak a fix csoportok, a tanár a tanulói szintjének megfelelően rendel könyvet. Idegen nyelvből nincs olyan, hogy külön alapóra, külön fakt, a kettő egybeolvad, ugyanaz a tanár tartja. 9-10.-ben heti 5, 11-12.-ben heti 6 óra az emelt idegen nyelv óraszáma. (A Berze nyelvvizsga központ.) 4 nyelv tanulható: angol, német, francia, spanyol, kettőt kell választani.

Az első héten osztályozás nélküli matek felmérőt írnak, ez alapján döntik el, kinek kell matek felzárkóztatóra járnia hetente egyszer. Félévkor újra írják, ekkor ki lehet kerülni belőle, de be is lehet kerülni. Aki bizonyos szint alatt ír, annak kötelező, de önkéntes alapon is lehet járni, ha valaki úgy véli ráfér. Viszont ha egyszer bekerül az órarendjébe, akkor járnia kell.

Vannak tanítási időn kívüli programok, ezek egyike sem kötelező, de a lányom imádja őket. Színház látogatásokat szerveznek nekik,általában Budapestre, ha a gyerekek igénylik, többször is egy évben. A lányomék most mennek másodjára a tanévben, mert kérték az osztályfőnököt, hogy vigye őket. 9. évfolyamban a tanítás utolsó hetét erdei táborban töltik a Mátrában, szintén nem kötelező, de 1-2 gyerek kivételével mind megy idén is. Az ára nagyon barátságos.

Férjemmel fontosnak tartottuk, hogy a lányunk szeresse az iskoláját, így úgy indult neki a Berzének, hogy tudta, ha nem tetszik neki 1 hónap múlva átjelenkezhet máshova. Mivel kémia-biológia szakon a Neumannba az 1. helyen, a Gárdonyiba az 5. helyen vették volna fel, az Andrássyban pedig nyelvi előkészítőn a 2. helyen, nem okozott volna különösebb nehézséget az átíratás. Mikor 1 hónap múlva rákérdeztünk, egyenesen fel volt háborodva, mit képzelünk, a Berze szuper suli, a tanárok fantasztikusak, az osztálytársait pedig imádja. Őt innen kirobbantani sem lehet, marad és kész. Azóta több ismerősöm is mondta, hogy amikor találkozott a lányommal, és rákérdezett a sulira, a kisasszony perceken keresztül rajongó beszédet tartott a suliról.

Mindent összevetve rendkívül elégedettek vagyunk, és nem bántuk meg a döntésünket. Sokan próbáltak lebeszélni, az egri iskoláknak nagyon jó a PR-juk, de igazából mind olyan volt, aki hallott valakitől valamit, személyes tapasztalatuk nem volt. Ha olyannal beszéltem, akinek oda járt a gyereke, pozitívan nyilatkozott. A tapasztalatink alapján, ha elölről kezdhetnénk sem változtatnánk semmin. A lányom esetében, aki szeret tanulni, tökéletes döntés volt a Berzét választani.

2017. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Már tök mindegy, hogy mit írok, de leírom:

Szerintem nagyon jó. Már évek óta ide járok, vannak sok programok, nyári táborok, túrák, és kirándulások. Szerintem nagyon nagyon jó. Van még kampány-, és diáknap is. Nekem nagyon bejött.

2023. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!