Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyenek az egyetemi órák?

Milyenek az egyetemi órák?

Figyelt kérdés
Az egyetemen hogy vannak az órák, midnden órára kötelező bemenni vagy pár orát lehet halasztani?Télleg van hogy egyik orád délben másik délután 4-kor van?
2013. aug. 13. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit változó így felsőoktatási intézményenként, de nálunk:

Mindenkinek (a gólyáknak is) saját magának kell felvenni az órákat. Általában a kötelező tantárgyaknál van előadás és gyakorlat is. A legtöbb előadásra nem kötelező járni (de van olyan ahol igen). Gyakorlatra kötelező menni (ennek ellenére sok helyen nem vezetnek katalógust - de ha nem mész be akkor te szívod meg, nem kicsit). Előadás és gyakorlatok időtartama változó (van 1 órás előadás is, de van olyan ami 3 órás - gyakorlatnál úgyszintén). Ebből következik, hogy az órákat nem mindig tudod tömbösítve felvenni (mint középiskolában), én személy szerint nem is akarom tömbösítve csinálni, mert 3-4 tantárgy gyakorlata egymás után nem túl kellemes. Van olyan nap, amikor 10-re bemegyek és délután 2-kor végzek, de van olyan is, hogy csak délután 3-ra megyek be és 6-kor végzem. Az egésznek ez a varázsa, nincs rendszer az életedben, minden napod más.

Persze van olyan tantárgy, ahol csak előadás van (legtöbb ilyen szabadon választható tantárgy), ezek könnyen teljesíthető tárgyak, volt olyan is, hogy az első előadás első 20 percére ültem be, aztán az összes többit kihagytam és sikerült 5-ösre teljesíteni a tárgyat. Persze felsőbb évesektől érdemes utánakérdezni, hogy melyik tárgy milyen nehézségű. Mert lehet, hogy nem kötelező előadásra járni, de van olyan, hogy ajánlott, mert az elméleti anyagot néha nehéz elsajátítani egyedül.

2013. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából úgy működik, ahogy előttem írtk, de azt még hozzátenném, hogy azért, ha jó jegyeket akarsz, megakarsz érteni dolgokat érdemes bejárni azokra is, amikre nem kötelező. Vannak olyan tanárok, hogy azt mondják az előadás nem kötelező, de aztán vizsgán emlékeznek rád, ha bejártál és jobb jegyet adnak vagy csak olyat kérdeznek zh-ban, amit előadáson is elmondtak.. Én minden tárgyat abban a félévben vettem fel, ahgy a tanulmányi tájékoztatóban, órarend szerint volt.. Az első két évben majdnem minden nap reggel 8tól 5-ig órám volt, aztán harmad évben már kevesebb.. Most msc-n csak 3 napot kell bejárnunk,de akkor reggeltől estig.. KÖnnyebb hiányozni az egyetemen, simán leléphetsz órákról, de suli függő.. Én azt szoktam javasolni a gólyáknak, hogy járjanak be és ne halasztgassák a tárgyaikat..Sokkal könnyebb úgy az egész..
2013. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat ebböl sokat megfogadok.:)Nem fogok nagyon halasztani csak mikor nincs más választásom mert nem szeretnék lemeradni.:)
2013. aug. 13. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!