Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a legolcsóbb lakhatási...

Mi a legolcsóbb lakhatási lehetőség egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Győrbe járok egyetemre, viszont idén nem biztos, hogy be tudok jutni a kollégiumba, de 25-30 ezer forintos albérletre nincs pénzem, meg őszintén szólva ahogy nézegettem ez a hirdetések között tényleg a legalja kategória, ahol a ház már majdnem összedől és 8-10 embert zsúfolnak egy szobába, ez alatt már csak a munkásszállók vannak, de még ha el is fogadnám ezt a kategóriát, valószínűleg a helyek többsége már elkelt. Esetleg lehetséges lenne egy fogadó családnál lakni vagy hasonló helyen? Minden lehetőség érdekel, 200+ kilométerről járok be hetente egyszer, hétvégén nem maradok ott, ha nem muszáj.

2013. aug. 16. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát pedig más lehetőség nincsen. Szobát tudsz bérelni, de az se nagyon van 25ezer alatt. Meg semmilyen más szállás nincsen olcsóbban. Azért 25ezer forint akárhogy nézem nem sok. Még ha fogadócsaládhoz is mész, akkor is a rezsi az nyilván pénzbe kerül, ingyen meg gondolom csak nem engednek be egy vad idegent. Ezt sajnos nem tudod megkerülni. Nagyon sajnálom, tudom nem vigasztal, de én azért nem mentem állatorvosira, mert szüleim kijelentették, nem fogják még a kolit sem kifizetni, már ha kapok (nem kaptam volna amúgy, mert már csak a bevételünk is kizárná, csak épp annyi, hogy szüleim nem adnak egy vasat sem). Emiatt tanulok Pécsett, mert itt is lakom, azazhogy Pécs mellett, bejárós vagyok. Nem tudok mit csinálni. És sajnos Te sem. Koli vagy albérlet.
2013. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha mindenképp olcsót akarsz találni, akkor másokkal kell összeköltözni. Én egyszer laktam 3 emberrel, akkor mindennel együtt fejenként 15 ezret fizettünk, de nem kívánom vissza azt a lakást. Azon kívül még voltam 2 emberrel együtt, akkor viszont 20 ezer alatt sosem jöttünk ki per fő.
2013. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok lehetőséged nincsen, fent már leírtak mindent. (bár én azt a 15 ezer forintos albérletet keveslem - kb. a rezsi kerül annyiba egy főre (szeged))

Talán még annyit tudok mondani, hogy 6 hétre beszéld le egy ismerőssel/felsőbbévessel/bárkivel h lakhatnál-e ott, aztán vedd fel a diákhitelt (mert ugye az első adag október 15-én jön).

2013. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát inkább elmegyek dolgozni az egyetem mellett az Audiba vagy valahova, minthogy Diákhitelt vegyek fel. Csak nem tudom mennyit tudnék kihozni belőle, mert mérnökképzésen azért nem fenékig tejfel az élet, nem tudok mellette minden nap bejárni egy munkahelyre, esetleg valakinek van tapasztalata, hogy az ilyen diákmunkák mennyire rugalmasak és mennyit lehet keresni vele?
2013. aug. 16. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
2% kamatra a diákhitel ajándékpénz. Kár nem kihasználni. Mérnökként úgyis lelépsz az országból, és röhögve visszafizeted.
2013. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Épp ez amúgy a probléma, szerintem sokan úgy rávágják a nemet a diákhitelre, hogy abszolút semmit se tudnak róla. Tény, hogy hitel, de szerintem még mindig jobb, mint a munka+tanulás párosítás, főleg egy nehéz szakon. Meg amúgy is, egy félév erejéig kéne többet felvenni, utána egy részét tudnád helyettesíteni tanulmányi ösztöndíjjal.
2013. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még akkor is megéri felvenni, ha nincs rá szükséged. 2%-ot fizetsz rá, viszont 4-5%-ot kapsz érte a bankban (lesz még több is), tehát ajándékba kapsz az adófizetőktől minimum 2-3%-ot.
2013. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegényt ne tájékoztassátok félre. A diákhitel 2 kamata 2%. De az csak a képzési költségedre használható fel! A diákhitel 1 a szabadon felhasználható. A diákhitel 1 kamata viszont a jegybanki alapkamat alapján változik. Jelenleg 7,5% a diákhitel 1 kamata. Hozzátenném ,hogy ez a 7,5%-os kamat a diákhitel 1 történetének legalacsonyabb kamata! Szóval valószínűleg lesz ennél magasabb is.
2013. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Magával a Diákhitellel nincs bajom, de ahogy előttem szóló írta, a 2-t csak a képzésre kötlhetném, de én államis vagyok. Másrészt egy félévre nem érné meg felvenni, akkor inkább 1 teljes évre, mert hiába kapok esetleg magas, 15-20 ezres tanulmányi ösztöndíjat, abbból még mindig csak a teljes összeg egy részére futja - akkor számoljunk csak - 10 hónap, havi 30-40 ezer forintos albérlet, az már minimum 330.000 forint, s akkor tényleg csak egy átlag szobáról beszélünk, bármi sallang nélkül. 150-200.000 forintba még talán belemennék, de ennyibe nem.
2013. aug. 17. 00:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a logikádat kérdező. Most ha koleszba mennél, akkor is elő kéne rántani olyan 10 ezer forintot havonta (ez még a jobbik eset). Ergo, te a 10 ezer forintot tudod biztosítani. Ehhez hozzá jön majd a diákhitel (20 ezer - 30 ezerért már lehet találni albérletet (legolcsóbbat)). Aztán második félévtől a diákhiteles részt tudod pótolni tanulmányi ösztöndíjjal. Meg ha tényleg rossz anyagi helyzetben vagytok, akkor megkapod a szoctámot is.


Amúgy jelenleg is 7,5%-os kamat van a diákhitel 1-en.

2013. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!