Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Régész szeretnék lenni,...

Régész szeretnék lenni, milyen lehetőségeim lennének itt Magyarországon és mit kéne tanulnom hozzá gimiben?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

gimiben törit,magyart

egyetemen bölcsész kar,antropologia szak


éhenhalni tudsz vele max


keress mást munkának,ezt meg hobbinak tartsd meg

2009. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm, kösz a bíztatást... nem túl jó kilátások.
2009. okt. 29. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem antrolopológia, az más.

Eltén van történelem régészet, barátnőm ide jár, gondolom máshol is van, bár a ba rendszerben darabolták korok szerint.


[link]

2009. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is régész-történelem szakra megyek jövőre, ha sikerül, Szegedre.

Akit ismerek régészt, mindent megtett, hogy lebeszéljen, ugyanis szinte senkinek sem kap munkát, főleg most, hogy szerkezetváltás volt a feltárások lefolytatásával kapcsolatban, és főként egy központi szervezet dolgozik a múzeumok helyett, így nagyon sok jó szakemberre sincs szükség.

Csak akkor álj neki, ha tényleg érdekel és hivatásodnak érzed. Sem meggazdagodni nem fogsz belőle, sem nem túl kényelmes dolog. Ha gondolod írj egy privátot mutatok néhány oldalt meg kérdezhetsz amit szeretnél, van rálátásom erre-arra, és szívesen megosztom veled.

2009. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én elte btk-n tanulok régészetet.

itt töri a felvételi tárgy, úgyhogy erre kéne ráerősítened. mellé egy idegen nyelv volt a másik felvételi követelmény.

az, h mennyire találsz utána munkát, állítólag attól is függ, mit választasz szakirányodnak. rengeteg középkor-kutató régész van, míg például őskoros kevés van. a klasszika-archeológia peniglen tök reménytelen :)

ha elhivatott vagy és tudsz vmit felmutatni, munkát is kapsz, tanulni viszont nagyon muris, legalábbis itt az eltén ^^ komolyan mondom.

nem szolgálhatok sok precíz infóval, ugyanis csak idén kezdtem... próbáld ki szerintem, legfeljebb szakot váltasz, én is így kezdtem neki.

2009. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!