Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha levelezősön akarok diplomát...

Ha levelezősön akarok diplomát szerezni, akkor is van minimum ponthatár?

Figyelt kérdés
2007-ben érettségiztem. Kalkulátorral kiszámoltam, h 235 pontom van. A felvi.hu-n az van írva h 240pont a min. ponthatár. Ez az államilag támogatottakra vonatkozik? vagy mindenkire?

2013. aug. 26. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenkire vonatkozik, se költségtérítésesre se levelezőre, se esti, se távoktatásos képzésre nem vehető fel senki alapképzésre 240 pont alatt, jövő évben ez 260 pont lesz.

Felsőoktatási szakképzésre idén 200 volt a minimum ponthatár. De ez is emelkedik jövőre.

2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát nekem újra kell éretteségiznem valamiből, hogy összejöjjön a 240 pontom februárra?
2013. aug. 26. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen jól látod a helyzetedet, de februárba más 260 pont lesz a jogszabályi minimum.
2013. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezért most le leszek értékelve, de hogy lehet ilyen kevés pontod? :O
2013. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem leszel...:) MInden 3-as lett a töri 4-es. Ezen kívül még tettem egy technikusi vizsgát is, ami azt hiszem +25 pont. Így is csak 235 pontra jött ki, ha jól számoltam....
2013. aug. 27. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:

A technikusi végzettséged csak akkor jelent plusz pontot, ha szakirányba mész tovább tanulni, egyéb esetben nem,

A felvi pontszámító kalkulátorával számoltad a pontjaidat?

Mert én is keveslem, persze lehet..

2013. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szakirányban megyek tovább, így beleszámít.
2013. aug. 30. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!