Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközép mellett lehet OKJs...

Szakközép mellett lehet OKJs tanfolyamot letenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most járok egy szakközép iskolába(közgazdaságin). most megyek 12. osztályba (de ebből volt egy 0. évfolyamom nyelvi előkészítő). Idén letettem egy előrehozott infó és német érettségit (középszint).Egyetemre nem szeretnék mennni, se fősulira, pedig sok tanárom szeretint meg van az eszem hozzá. Van egy álmom? Szeretnék letenni cukrász, vagy szakács, de legjobb lenne ha mind 2-t, OKJ-s tanfolyamon. Lehetséges, hogy suli mellett ezt megtegyem, vagy várnom kell míg végzek? Ha a suliban OKJs közgázt megszerzem, akkor a további OKJs tanfolyamok nem ingyenesek? (18 leszek szeptemberben)

2013. aug. 28. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Minden általad említett OKJ -hez érettségi kell, amíg nincs nem kezdheted. szívás mert OKJ-t nappalin csak 21 éves korodig tehetsz és az első szakma ingyenes csak.. a továbbiakért fizetni kell... én az álmom kezdeném nem a közgázt....
2013. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is így jelentkeztem OKJ-re idén, csak én mellette még gimibe járok (2 évig) mivel én is csúsztam, a nyelvi előkészítő miatt. Iskolarendszerű OKJ-t nem tudsz letenni semmiféleképp sem, mert két iskolánál nem lehet jogviszonyod, csak egynél. Egy lehetőséged van, ha már nem vagy tanköteles, akkor OKJ-s tanfolyamra elmehetsz, ami nem iskolarendszerű, és költségtérítéses. Én is fizetek érte.
2013. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második jól írja. Nem kell érettségi hozzá, elég a befejezett 10. évfolyam.
2013. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De nem járhat két nappalira egyszerre.
2013. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!