Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szak vagy orvosi...

Biológia szak vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Orvosi kutatólaboratóriumi analitika érdekel jobban a 2. említett szakon belül, a biológiából pedig esetleg a molekuláris biológia.

Bár tudom, hogy molekuláris biológia mesterre lehet menni mindkét alapszak után, illetve klinikai laboratóriumi kutató mesterre is lehet menni mindkét alapszak után, ha jól tudom.


De melyik alapszak érné meg jobban?


Illetve ezek a mesterképzések elhelyezkedési és fizetési lehetőségei jók, amiket felsoroltam? (molekuláris biológia, klinikai laboratóriumi kutató)



2013. szept. 1. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kutatólaboratóriumi analitika jobban megéri. Sosem lehet tudni, mi történik az alapképzés alatt, esetleg nem vesznek fel mesterre vagy valami nem úgy alakul, akkor biológiával nem igazán van állás, de eü diplomával viszont igen. Külföldön meg tényleg megfizetik azt a szakot, tehát sok szempontból jobb.
2013. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

Azt esetleg nem tudod, hogy mivel is foglalkozik konkrétan egy orv orvosi kutatólaboratóriumi analitikus?

2013. szept. 1. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika szakirány terepe a laboratórium. Az itt végzett elemzések célja leletek előállítása a közvetlen gyógyítói munka támogatására (pl. vér-, szövettani vizsgálat), ami önálló munkavégzést igényel – olyannyira, hogy a szakirányon végzettek kislaboratóriumok, illetve laboratóriumi részlegek analitikai munkáját is irányíthatják. Működési területük a klinikai kémia, izotópdiagnosztika, mikrobiológia, szövettan, citológia, hematológia.
2013. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nahát, sorstárs pacsi! :D Én is pontosan ugyanilyen érdeklődésű vagyok, mindkét szakon. Nem tudok dönteni... 1-2. helyre bioszt jelöltem, utána a képalkotót. Te is idén felvételizel? :)
2014. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!