Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire van esélyem így? Felvehet...

Mire van esélyem így? Felvehetnek még orvosira, fogorvosira?

Figyelt kérdés

Általánosban átlagos tanuló voltam, jó jegyekkel, fel is vettek az ország egyik legjobb és legerősebb gimnáziumába, de ezt otthagytam, mert igazából erőltetve volt. Átmentem egy olyan közepesen erős gimibe, ahol 100%-san teljesítettem/teljesítek, de : idén egy hihetetlen hülye indokkal megbuktattak fizikából (amiről engem nem értesítettek!), így évet kell ismételnem. A kérdés, így, hogy van egy bukott évem, pályázhatok még orvosnak? Nem fog ez sokat rontani a felvételin majd?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. szept. 3. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fog, a felvételin ezt nem nézik, hogy te évet ismételtél.
2013. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor egyetemre /főiskolára felvételizél a következőket fogják figyelni a pontszámításnál:


A következő tárgyak jegye 11.-12.-ben, illetve az utolsó két félévben, amikor tanultad őket (pl. kémia esetén 9.-10.):

- magyar

- matematika

- történelem

- egy választott nyelv

- egy választott természetismereti tárgy


A százalékos érettségi eredményed a következő tárgyakból:

- magyar

- matematika

- történelem

- egy választott nyelv


Ez eddig a felét nyomja a súlyba, név szerint max. 200 pontot.

A második 200 pont a két felvételi tárgyad százalékos érettségi eredménye jelenti, jelen esetben kötelezően biológia és választhatóan vagy fizika, vagy kémia.


Továbbá többlet pontok: ha a két felvételi tárgy valamelyikéből emelt érettségit teszel plusz 50 pont jár érte (mostani pontozás alapján).


Nyelvvizsgáért 28 (közép), 40 (felső vagy két közép), de összesen maximum 40 pontot kaphatsz.


Plusz egyéb pontok: OKTV-n elért helyezés, sportok, stb.


Másik lehetőség: duplázás.

Ekkor semmi mást nem számít bele a 400 pontodba, mint a két felvételi tárgyad százalékos érettségi eredménye, duplán. Illetve kapod még a többletpontokat ugyanúgy.

2013. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak gondoltam, kérik a bizonyítványok másolatait, és ebben azért szemet szúrhat nekik... vagy csak a saját diszkomfortomat élem meg túl aggodalmasan :)
2013. szept. 3. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szúrhat szemet, mert ez nem olyan, hogy az iskola látja, elbeszélgetés sincs.. senkit nem érdekel, hogy buktál e :) a pontszámod a lényeg, meg a 2 emelt h jól sikerüljön ugyebár

Sok szerencsét előre is

2013. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvosnak tanulók nagy része biosz kémia emeltet tesz. Ha azt iszonyat jól megcsinálod mondjuk 90-90 százalékosra akkor lesz 480 pontod amivel gyakorlatilag bármilyen orvosira felvesznek. E mellet akár az összes érettségid és tantárgyad lehet kettes senkit nem fog érdekelni. Persze nem ez a követendő példa, de a gyakorlatban ez így van.
2013. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel most megnyugtattatok. Így már sokkal lelkesebben nézek a jövöbe :)
2013. szept. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!