Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnöki vagy gyógyszeré...

Vegyészmérnöki vagy gyógyszerészet? Ti mit választanátok ha a szépségipar területén szeretnék elhelyezkedni és a bőrproblémák kezelése érdekel nagyon

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy gyógyszerés sosem fogja olyan mélységben tanulni a kémiát, mint egy vegyész
2013. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj bőrgyógyásznak az orvosira.
2013. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Èn gyógyszerészetre jöttem. Ugyanez az érdeklődési köröm, mert 1. Èves vagyok Kémia kémia... az oké, de szinte ugyanolyan szinten kell tudnia az anatómát, fizót is, mivel gyógyìtásról van szó, nem valami gagyi krém összeállításáról. Nekem is bejött az orvosi, mint karrierválasztás, de el kell gondolkodni azon is, hogy ha gennyes, aknés, pattanásos bőrrel találkozol, akkor azt mégis közelről kell nézegetni, ami számomra elég nemguszta. Vegyészként meg nem fektetődik a hangsúly a gyógyításra. Ott megvannak az összetevők, megkevered, vagy elemzed pont. Vegyészmérnökként meg ritkán kevergetnél, mivel főként csak ellenőrző, beállító, vezető szerepet töltenél be. A vegyészmérnöki nagyon reálos, a gyógyszerészet inkább magolósabb. Botanika, még inkább természettudományosabb.. aa vegy.mérnökként nagyiparos, gyárakban dolgoznál, a gyógyszerészet meg ebből a szempontból változó.. én gyógyszerészetet választottam, szerintem nem bánom meg :) és van msc is itt Marosvásárhelyen : kozmetológia és dermogyógyszerészet. Sok sikert !
2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első mondatom gübüs lett, elnézést, de szerencsétlenkedek itt tab-on..
2013. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, kozmetológus. De a vegyész is jobban illik ehhez a területhez, mint a vegyészmérnök!!! Vegyészmérnök hogy jön a bőrprobléma kezeléshez?!!????!!!!
2013. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász vagy vegyész. A bőrgyógyász rögösebb út, nehéz rezidensként bekerülni, tovább tart.
2013. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vegyész vagyok és én is szeretnék a szépségiparban dolgozni. Elárulom neked vegyészként semmi esélyed!
2013. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó mit ajánlasz akkor?
2013. okt. 14. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindeképpen bőrgyógyásznak menj, azon belül pedig kozmetológunak, vagy ha nagyon tehetségesnek bizonyulsz az orvosin és van hozzá affinitásod, akkor lehetnél plasztikai sebész.
2013. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!