Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Néderlandisztikán hogy is van...

Néderlandisztikán hogy is van a nyelvek tanulása?

Figyelt kérdés

mert ezt olvastam az oktatas.hu-n:

– szakmai törzsanyag: 150-164 kredit, ebből


a) szakmai alapozó modul: 20-30 kredit


nyelvgyakorlat: német, holland, svéd, norvég, illetve dán nyelvi ismeretek elmélyítése; kulturális ismeretek. A modul nyelvi záróvizsgával zárul;


tehát arra következtetnék, hogy az összes nyelvből el kell jutni egy bizonyos szintre, és abból vizsgázni (gondolnám, hogy az úgy kutyanehéz, de talán hasonlítanak a nyelvek, és ezért könnyebb, elvárhatóbb... nem tudom) és utána volt írva (mivel néderlandisztikára specializálódnék) hogy "választott nyelv speciális ismeretei, 80-84 kredit." szóval az, hogy én hollandot választok, annyiban merül ki, hogy mindent ugyanúgy megtanulok, mint mindenki más, (ezt a sok-sok nyelvet) és csak utána jöhet a holland ismeretek elmélyítése... aki tud erről valamit írja, hogy így van-e, meg bármit, ami ezzel a témával kapcsolatos, mert nem sok mindent tudok, de erre a szakra mennék (12.-es vagyok.)



2013. szept. 8. 11:58
 1/2 A kérdező kommentje:
ja, és azért választanám ezt a szakot, mert úgy tudom, sok lehetőség van külföldi "gyakorlatszerzésre" amiről most olvastam, hogy szakmai gyakorlat nincs, de végül is, a nyelvi ismeretek elmélyítése bele tartozik, és úgy tudom, aki ilyen szakon van, az kimegy németbe, vagy Hollandiába, igazából nem tudom, csak azt, hogy pl. az ELTE-n 5 féle ösztöndíjprogram van, és akkor valamelyikkel csak ki lehet menni:P
2013. szept. 8. 12:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Végül oda mentél?

Hogy tetszik?

2015. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!