Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó lenne nekem itt? Folyamatos...

Jó lenne nekem itt? Folyamatosan aggódom, hogy mi lesz a jövőben. Itt akarok maradni a lakóhelyemen és ide akarok járni egyetemre, de félek, hogy itt nem viszem semmire. Te hogy vagy vele?

Figyelt kérdés

Rám jött a továbbtanulási láz. Mindenféleképpen a Miskolci egyetemre szeretnék menni, mert közel van a lakóhelyemhez és lakhatok anyáékkal. Pesten is erősen gondolkodok, de nem akarok odamenni, nem akarok kolis lenni... Albérletre ilyenekre meg nincs pénz.. Miskolcra szeretnék, de folyton arra gondolok, hogy ha itt maradok, itt ragadok, nem lesznek barátaim, nem találom meg a szerelmem és nem lesz itt semmi. Pesten biztos zajlana az életem, de utána ott is ragadnék, és azt nem szeretném. Irigy vagyok azokra, akik csak úgy eltudnak menni, élnek és buliznak, jól érzik magukat, de én erre nem vagyok képes! :( Szakra ugyanarra jelentkeznék. (Az nem kérdés, hogy felvennének-e, jól tanulok, és mindent megteszek a jó érettségiért és jegyekért, már van 2 nyelvvizsgám is, meg nyertem pontot oktv-n is, úgyhogy ez nem kérdés, de nem vagyok egoista, csak próbálok pozitívan gondolni erre, különben ezen is naphosszakat aggódnék... :( )

Te hogy vagy vele? Ha vidéki vagy, a lakóhelyedtől legközelebb lévő egyetemen/fősulin tanulsz, vagy Pestre költöztél? Hogy érzed magad? Mit gondolsz erről, amit írtam?


2013. szept. 8. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én közel lakom Pesthez, így bejárós leszek, de így is kicsit kényelmetlen lesz. Azért megoldom. Azért választottam Pestet, mert szükségem van a nyüzsgésre és amúgy is, ott a legjobb az a szak, amin én tanulok majd. Jövőre tervezem, hogy felköltözöm koliba. Én is ódzkodtam tőle, de most már egyre jobban tetszik a gondolata. Nekem nincs sok perspektíva a kisvárosomban, ahol lakom.
2013. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meddig tart még beérsz?
2013. szept. 8. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Busszal meg metróval kb. 1 óra.
2013. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj én a szomszéd megyéből vagyok, a Borsodhoz hasonlóan szintén gyönyörű Szabolcsból, sztem próbálj meg elszabadulni onnan, egyre lentebb süllyed a környék. Én régebben nagyon nehezen válltam el otthonról, féltem meg aggódtam is, már csak aggódok de azt nagyon különböző okok miatt, de nincs mit tenni. Én Pestre jöttem, mert itt elismertebb sulik vannak és remélhetőleg könnyebben tudok majd elhelyezkedni.
2013. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kissé másképpen látom a helyzetet. Én miskolci vagyok. 12 évet éltem Pesten, aztán visszajöttem, már 3,5 éve ismét Miskolcon lakom. Pesten sincs kolbászból a kerítés. Nem muszáj pesti egyetemet választanod, én is ezen az egyetemen végeztem, sőt most is járok ide levelező képzésre. Nem írtad hogy hova készülsz, milyen irányba tanulnál tovább. Ha van ugyanolyan szak amit szeretnél, akkor ugyanoda fogsz eljutni mintha Pesten tanulnál, semmiről sem maradsz le hidd el. Ha műszaki irányba tanulsz meg kifejezettem kiemelkedő az ME. Helyedben én akkor mennék más egyetemre, ha olyan szakot nézel ki ami itt nincs.
2013. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, maradj ott majd 10 év múlva megesznek a cigányok.
2013. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy eddig válaszoltatok!

Angol tanárnak mennék! De az igazi álmom a pszichológia, ami viszont Pesten van, Miskolcon nem. Tényleg jobb lenne elszakadni ettől a környéktől, mert már nagyon durva néha ami itt van.

Szerintem választom Pestet és megteszek mindent, hogy felvegyenek pszichológiára, angol emeltem megvan, biosz emeltet megcsinálom (fakon vagyok), aztán meglátjuk! Addig még úgyis van két év, csak valahogy most jött rám az aggódás... :D

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!

2013. szept. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!